РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baula O. 
Organizational and financial determinants of the innovative component of the country's competitiveness = Організаційно-фінансові детермінанти інноваційної складової конкурентоспроможності країни / O. Baula, S. Zhukov, O. Liutak, Ya. Stoliarchuk, L. Korolchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 5. - С. 465-474. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Визначено вплив джерел фінансування інноваційної діяльності в країні на економічне зростання країни за допомогою економіко-математичного моделювання та побудови рівнянь регресії між ВВП і показниками фінансування інновацій і витрат на дослідження з побудовою багатофакторного рівняння регресії. У результаті регресійного аналізу виявлено, що найбільш чуттєвий вплив на результуючий показник мають такі змінні, як капітальні інвестиції з коштів державного (ДБ) і місцевих (МБ) бюджетів і витрати на дослідження та розробки. За допомогою методу екстраполяції спрогнозовано зростання ВВП на 4 роки, а також виявлено те, що капітальні інвестиції з власних коштів підприємств та організацій зростуть на 24,08 %, капітальні інвестиції з коштів ДБ і МБ на 28,42 %, витрати на дослідження та розробки на 22,76 % за аналізований період. За умови дотримання прогнозованих значень фінансових детермінант інноваційної складової нарощення конкурентоспроможності країни обсяг розрахункового ВВП у фактичних цінах за прогнозований період зросте на 936 039,011 млн грн, або 23,26 %. Окреслено причини низького рівня стану інноваційної сфери у вітчизняній економіці: нерозвиненість ринку інноваційних продуктів через низькі показники розвитку інтеграційних процесів у ній; слабкість відносин, що визначають інноваційний характер економічного розвитку; низька мотивація промислового сектору в інноваційному розвитку; на вітчизняному ринку обмежена пропозиція технологічних інновацій, створених силами національних промислових компаній і науково-дослідних установ; висока вартість розроблення та впровадження, високі процентні ставки за інвестиційним портфелем, тривалий період окупності, орієнтація фінансових структур на видачу "коротких позик", здебільшого споживчих кредитів, на технологічне оновлення секторів промисловості. Для врегулювання подібних протиріч запропоновано системоутворювальні фактори комплексу заходів активізації інтеграційних процесів у інноваційній сфері України. Систематизовано зарубіжний досвід ведення науково-технічної та інноваційної політики, а також комерціалізації інновацій, зважаючи на який, запропоновано концептуальні орієнтири організаційно-фінансового забезпечення ефективності інноваційної складової конкурентоспроможності: економічні механізми (прямі бюджетні інвестиції; пільгове кредитування; інтеграція з іноземними інституціями щодо фінансового забезпечення інноваційної діяльності; збільшення частки ВВП, спрямованої на фінансування інноваційних процесів; розроблення дієвого комплексу заходів щодо залучення міжнародних грантів і заощаджень домогосподарств як інвестицій для реалізації концепції інноваційного розвитку економіки країни тощо); організаційні механізми (формування інтеграційних кластерів із використанням потенціалу освіти, бізнесу, влади, громадськості; державне сприяння розбудові інноваційної інфраструктури тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-21,01 + У9(4УКР)261.3-18

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського