РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тетерич-Пузьо А. 
Історія одного союзу: взаємини Конрада Мазовецького з Данилом Галицьким у першій половині XIII ст. / А. Тетерич-Пузьо // Укр. іст. журн. - 2021. - № 5. - С. 61-76. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Мета статті - визначення ролі, яку відігравав у політиці Конрада Мазовецького його союз із Данилом Галицьким. Методологія дослідження зосереджена на з'ясуванні структури відносин двох князів. Проаналізовано як польські, так й українські джерела. Розглянуто основні етапи у взаємовідносинах правителів, переломний момент в яких міг відбутися 1221 р. Підкреслено також значну вагу можновладців, зокрема Пакослава Старого. Висновки: у міжкнязівських відносинах можна виокремити декілька періодів. У 1205 - 1221 рр. Конрад підтримував політику Лешека Білого, який прагнув підкорити своїм впливам сусідні руські князівства. Наприкінці цього етапу в поглядах цих двох братів на політику щодо Русі почали проявлятися розбіжності. 1221-й рік продемонстрував нові риси в позиції Конрада, який остерігав Данила Галицького про можливі наміри брата щодо запланованого викрадення князя. В умовах посилення ятвязьких, прусських та литовських вторгнень у Мазовецьку землю Конрад відчув потребу у співпраці з руськими князями. 1222 - 1227 рр. стали періодом зосередженості його на обороні від нападників, тоді як 1228 - 1235 рр. позначилися тісною співпрацею між Конрадом і Данилом. У 1236 - 1240 рр. відбулося охолодження у відносинах, але приблизно з 1240 р. й до смерті Конрада в 1247 р. знову спостерігалася стабільна співпраця. Висвітлено вплив на формування відносин між князями представників можновладців, а саме Пакослава Старого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського