РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801708<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирнасівська Н. В. 
Агрокліматична оцінка вологозабезпеченості періоду вегетації озимої пшениці у Вінницькій області / Н. В. Кирнасівська, О. А. Колеснікова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 71-78. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Грунтова волога - це ресурс для росту та розвитку рослини і це основний фактор, який визначає умови існування сільськогосподарських культур і обробітку грунту. Порівняння потреби рослин у волозі з фактичним водоспоживанням (через різницю або відношення) може служити агрокліматичним показником вологозабезпеченості цієї території для вирощування сільськогосподарських культур. Представлені результати агрокліматичної оцінки вологозабезпеченості посівів озимої пшениці на території Вінницької області. Для виконання задачі були проаналізовані середньобагаторічні дані спостережень на мережі метеорологічних та агрометеорологічних станцій області, а також щорічні дані спостережень щодо фаз росту і розвитку озимої пшениці, запасів продуктивної вологи під культурою в орному (0 - 20 см) та метровому (0 - 100 см) шарах грунту в період з 2010 по 2020 рр. Виконана оцінка залежності між вологозапасами у грунті та неповною польовою вологоємністю на основні фази розвитку озимої пшениці в шарах грунту 0 - 50, 0 - 100 см дозволила встановити, що на фазу відновлення вегетації в шарі грунту 0 - 50 см дефіцит вологості грунту незначний і не перевищує 28 мм по території області. Запаси продуктивної вологи в шарі грунту 0 - 100 см на дату колосіння озимої пшениці складають 53 - 74 % неповної польової вологоємності. Для агрокліматичних районів області проаналізовано середньобагаторічні характеристики умов зволоження за період активної вегетації озимої пшениці. Зважаючи на середньобагаторічні умови водного режиму у вегетаційний період озимої пшениці, фактична вологозабезпеченність посівів озимої пшениці у першому агрокліматичному районі складає 92 - 100 %, а у другому агрокліматичному районі 65 - 84 %. Аналіз щорічних запасів продуктивної вологи в орному шарі грунту показав найбільшу мінливість вологозабезпечення в осінній період, що пов'язано зі змінами в режимі випадіння опадів. Уперше для території Вінницької області визначена забезпеченість запасів продуктивної вологи у грунті до початку настання основних фаз розвитку озимої пшениці за градаціями, які виділені в орному шарі - через 10 мм на дату посіву, а в метровому шарі грунту - через 25 мм на дату відновлення вегетації, колосіння і воскової стиглості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського