РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руднєв Є. С. 
Сірка у викопному вугіллі як фактор прояву небезпечних властивостей шахтопластів / Є. С. Руднєв, В. А. Гальченко, Е. М. Філатьєва, М. І. Антощенко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 53. - С. 21-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - розробити спосіб визначення сукупностей шахтопластів, що відрізняються між собою вмістом сірки в органічній та мінеральних частинах вугілля та довести можливість та необхідність використання результатів цих досліджень для прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів. Методика заснована на попередньому розгляді співвідношення вмісту загальної сірки та сірки в горючій масі, а потім їх перерахунку із сухого стану на стан, близький до умов ведення гірничих робіт із залученням вологості вугілля та виходу золи для пластових (незбагачених) та збагачених проб. Такий підхід дозволив отримати додаткову інформацію щодо впливу процесів підготовки проб вугілля для їх аналізу на сухий беззольний стан палива та встановити вплив цих процесів на вміст сірки в органічній масі та мінеральних домішках, що необхідно для достовірного прогнозу небезпечних властивостей шахтопластів. Вміст загальної сірки в органічній масі та мінеральних домішках, не дорівнює в загальному випадку, сумі її вмісту в горючій та негорючих частинах. Згідно з експериментальними даними, можливе будь-яке співвідношення між цими показниками для окремих шахтопластів. Різне співвідношення між вмістом сірки в органічній масі та мінеральних домішках у порівнянні з її вмістом у горючій та негорючій частинах дозволяють за цими ознаками проводити градацію шахтопластів за ступенем можливого прояву ними небезпечних властивостей, що необхідно для вдосконалення нормативної бази щодо безпечного ведення гірничих робіт. Випадковий вміст сірки в органічній масі та мінеральних домішках вугілля окремого шахтопласту є однією з причин фактичного співвідношення між основними компонентами органічної маси та мінеральних домішок, що визначають значною мірою прояв небезпечних властивостей шахтопластів під час гірничих робіт. Наведені в нормативно-довідкових документах з якості палива значення основних компонентів на горючий стан адекватно відображають споживчі властивості вугілля, але не відповідають їх стану в зоні ведення гірничих робіт через наявність мінеральних домішок і вологи. У сучасних нормативних документах щодо безпечного ведення гірничих робіт не розглядаються показники стану вугілля, наведеного до його вихідного (робочого) стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського