РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вольвач Л. М. 
Змінні галактичні та позагалактичні джерела см і мм випромінювання : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Л. М. Вольвач; Національна академія наук України, Головна астрономічна обсерваторія. - Київ, 2018. - 26 c. - укp.

Роботу присвячено дослідженню спектральних властивостей і характеристик змінності активних ядер галактик (АЯГ) та джерел космічного мазерного випромінювання за допомогою одиночної антени та методом РНДБ. Основою дослідження є отримані унікальні дані спостережень з використанням 22-метрового радіотелескопу РТ-22 КрАО, дослідження індексів змінності радіоджерел, а також характеристики змінності густини потоку на міліметрових довжинах хвиль та порівняння отриманих даних з результатами в інших частотних діапазонах. В роботі отриманий на міліметрових довжинах хвиль середній спектр GPS джерел з максимумами в спектрах індивідуальних об'єктів, розташованих в діапазоні частот 20-70 ГГц, визначено спектральні характеристики об'єктів і параметри їх змінності, та отримано нові дані щодо частки GPS квазарів в мм діапазоні довжин хвиль, яка становить 90 % від загального числа GPS об'єктів. Визначено параметри змінності GPS джерел в міліметровому діапазоні довжин хвиль залежно від частоти досліджень. Індекс змінності GPS джерел зростає з частотою та досягає максимального значення 33 %, що є наслідком більш низької змінності цих об'єктів порівняно з АЯГ типу блазарів. Представлено дані тривалої змінності для об'єктів S0528+134 і АО0235+164. За допомогою проведеного гармонічного аналізу даних довготривалого багаточастотного моніторингу в рамках моделі подвійних надмасивних чорних дір (НМЧД) отримані характеристики цих подвійних систем: орбітальні і прецесійні періоди Торб, Тпр, маси компаньйонів M і m, розміри орбіт і швидкості руху компаньйонів по орбітах. Отримані параметри зазначають, що ми приймаємо випромінювання від тісних подвійних систем з НМЧД, коли компаньйон перетинає аккреційний диск центральної НМЧД. Запропоновано новий підхід до оцінки числа спостережень яскравих представників АЯГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.54,022 + В677.92,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського