РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григорьєв О. М. 
Зносостійкі керамічні матеріали на основі TiCN для високонавантажених вузлів тертя / О. М. Григорьєв, П. В. Мазур, І. П. Нешпор, Т. В. Мосіна, М. Д. Бега, В. Т. Варченко, Д. В. Ведель, В. П. Коновал, О. І. Духота, В. В. Харченко, Джунгху Менг, Джуніан Занг // Порошкова металургія. - 2020. - № 9/10. - С. 57-67. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено трибологічні властивості композиційних матеріалів на основі карбонітриду титану матричного та каркасного типів в умовах сухого тертя на повітрі. Для вибору зв'язки композита та виявлення можливості одержувати зразки за методом просочення пористого каркасу було проведено експерименти зі змочування композиційного матеріалу TiCN - Cr3C2 сплавами нікель - хром та міді. Дослідження, проведені за методом лежачої краплі, показали, що нікель і його сплави мають низький кут змочування композиту TiCN - Cr3C2 (<$Etheta> ~ 8 град). Зокрема, <$Etheta~<<~5> град за змочування інтерметалідом Ni3Al, що надає змогу використовувати його як металеву зв'язку. Схожа ситуація спостерігається і для міді. Розроблено технологію одержання композитів на основі TiN - Cr3C2 просоченням пористого каркасу розплавами Ni3Al і міді та вивчено трибологічну поведінку керметів в умовах сухого тертя. За просочення вихідного композита інтерметалідом Ni3Al спостерігається зниження коефіцієнта тертя (<$Emu~=~0,25>). Структурні дослідження проведено на металографічному мікроскопі МІМ-10, фазовий рентгенівський аналіз - на установці ДРОН-2, твердість і розміри контактних зон визначено на твердомері "Falcon 9" (Нідерланди). Для дослідження структури та фазового складу контактної зони виготовлено шліфи поперечного перерізу. Структуру зразків вивчено за допомогою методів рентгенофазового аналізу та растрової електронної мікроскопії. Виявлено вплив твердості контртіла (сталь 45, 40Х, ШХ-15) на трибологічні властивості композиційного матеріалу на основі TiCN - Cr3C2. У випадку, коли твердість сталі становить 60 HRC, зі збільшенням шляху тертя коефіцієнт тертя зростає. Однак ці результати було одержано за малих швидкостях і навантаженнях. Збільшення навантаження з 2 до 6 МПа за швидкості 12 м/с зменшує втрати на тертя: коефіцієнт тертя знижується до 0,23. Кермети на основі TiCN - 20 % Cr3C2, просочені Ni3Al, можуть бути рекомендовані як антифрикційні матеріали для застосування у високошвидкісних та високонавантажених вузлах тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.5-18 + Л428.85-106.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського