РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аджамський С. В. 
Вплив параметрів селективного лазерного плавлення на формування ванни розплаву одиничного треку жароміцного нікелевого сплаву "Inconel 718" / С. В. Аджамський, Ю. В. Ткачов, Г. А. Кононенко // Порошкова металургія. - 2020. - № 9/10. - С. 137-147. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Для визначення оптимальних параметрів процесу cелективного лазерного плавлення досліджено характеристики ванн одиничних треків (розмір, форма і стабільність), які сформувались в результаті плавлення порошку жароміцного нікелевого сплаву "Inconel 718". Дослідження проведено з метою визначити діапазон параметрів процесу селективного лазерного плавлення, які забезпечили б стабільний трек з глибиною проплаву 2 - 3 шари. Поодинокі треки було побудовано з використанням різних комбінацій параметрів процесу: потужність лазера 50 - 400 Вт з кроком 30 Вт, швидкість сканування 450 - 1000 мм/с з кроком 50 мм/с (всього 144 режими). За допомогою світлового мікроскопа "Axiovert 200M MAT" ("Carl Zeiss") вивчено поперечний переріз одиничних треків і оцінено геометричні параметри ванн розплаву. Статистичний аналіз виконано в пакеті "Excel Microsoft Office". Експериментально вивчено закономірності впливу швидкості сканування і потужності лазера на глибину і ширину одиничного треку, а також їх співвідношення. Встановлено, що за невисокої потужності (P = 50 Вт) і малої швидкості сканування (V = 450 - 500 мм/с) формувався нестабільний трек, за більших швидкостей трек взагалі не сформувався. За потужності P = 80 - 200 Вт на малих швидкостях формується стабільний трек (V = 500 - 900 мм/с), а у разі збільшення швидкості до V = 1000 мм/сек він стає нестабільним, переривчастим. За збільшення потужності лазера (P = 230 - 400 Вт) і невеликих швидкостей процесу формується суцільний трек, але він має змінну збільшену ширину, що свідчить про відхилення від умов стабільного формування треку. Вперше встановлено, що інтенсивність впливу швидкості сканування (450 - 1000 мм/с) на глибину проникнення одиничного треку змінюється залежно від потужності лазера (50 - 400 Вт) більш ніж в 2,5 разу. Визначено параметри процесу, що забезпечують формування оптимального (з точки зору геометричних параметрів) одиничного треку.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського