РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801947<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bai Zhangjun 
Oxidation behavior of Ta - W - Ti - Al multi-alloys prepared by spark plasma sintering = Оксидаційні властивості багатокомпонентних сплавів Ta - W - Ti - Al, виготовлених іскро-плазмовим спіканням / Bai Zhangjun, Chen Yuhong, Li Lu, Li Jiaxin, Cheng Yuewei // Порошкова металургія. - 2020. - № 11/12. - С. 50-60. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Багатокомпонентні сплави Ta - W - Ti - Al виготовлено з використанням методу іскро-плазмового спікання і інноваційної технології в металургії, в основі якої лежить активація розряду та термопластична деформація. Характеристики окиснення спечених сплавів досліджено у повітряному середовищі за температур 1000 та <$E1200~symbol Р roman C>. Мікроструктуру та фазовий склад сплавів та оксидів вивчено за допомогою різних аналітичних методів, таких як дифракція рентгенівських променів (XRD), сканувальна електронна мікроскопія (SEM), електронно-дисперсійна спектроскопія (EDS) та електронна мікроскопія зворотного розсіювання (BSE). Відносна густина спечених зразків становила 98 %. Відносна густина усіх зразків з великим вмістом Ti перевищувала 100 %, що свідчить про суттєвий вплив додавання титану на осадження в рідкій фазі. У сплавах Ta - W - Al виявлено новоутворені інтерметалічні сполуки, а на межах зерен у зразках з високим вмістом Ti помічено фази, збагачені титаном та киснем. Додавання Ti і Al ефективно покращило стійкість до окиснення одержаних сплавів. Після окиснення за температури <$E1000~symbol Р roman C> утворювався захисний шар, що свідчить про те, що кінетика окиснення сплавів підпорядковуються псевдопараболічним законам. За температури окиснення <$E1200~symbol Р roman C> відбувалася реакція між Al2O3 і Ta2O5 з утворенням AlTaO4, який має менший захисний ефект. Приріст маси в сплавах після окиснення за <$E1200~symbol Р roman C> протягом 4 год був приблизно в 7 разів вищий у порівнянні з окисненням за <$E1000~symbol Р roman C>.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського