РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801957<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шідловський О. В. 
Аналіз ускладнень хірургічного лікування хворих на автоімунний тиреоїдит / О. В. Шідловський, В. О. Шідловський // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2021. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити частоту і структуру специфічних ускладнень у разі операцій з приводу автоімунного тиреоїдиту (АІТ) у поєднанні з доброякісними вузловими утвореннями у порівняноні з операціями з приводу багатовузлового нетоксичного зоба. Проаналізовано ускладнення тиреоїдектомії у 237 пацієнток, прооперованих з приводу АІТ (основна група), і 261 хворої, прооперованої з приводу багатовузлового нетоксичного зоба (контрольна група). Оцінювали тривалість операції, частоту парезів гортані, післяопераційного гіпопаратиреозу, пошкодження грудної протоки, напружених гематом шиї, дисфагії та зміни тембру голосу. Більше ускладнень виявлено у хворих основної групи і відповідно 33 і 20. Структура і кількість окремих ускладнень із їх загальної кількості в обох групах були однаковими, а частка від кількості прооперованих хворих була статистично значущо більшою у групі хворих на АІТ. Тривалість тиреоїдектомії за АІТ становила (<$E174,3~symbol С~4,2>) хв і залежала від вираженості запальних змін у залозі та тканинах навколо неї, а у разі багатовузлового нетоксичного зоба - (<$E127,0~symbol С~4,7>) хв (p << 0,01). Висновки: тиреоїдектомія з приводу АІТ у порівнянні з тиреоїдектомією з приводу багатовузлового нетоксичного зоба супроводжується більшою тривалістю операції та кількістю ускладнень. Існує підвищений ризик розвитку гіпопаратиреозу, парезів гортані, пошкоджень грудної протоки, напружених гематом шиї, дисфагії та змін тональності голосу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 + Р415.120.11-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського