РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліщинський П. О. 
Клініко-морфологічні чинники, які підвищують ризик локорегіонарного метастазування папілярного раку щитоподібної залози / П. О. Ліщинський, В. О. Паламарчук, С. В. Земсков, О. А. Товкай // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2021. - № 3. - С. 7-13. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити чинники, які підвищують ризик локорегіонарного метастазування (ЛРМ) ПРЩЗ та обгрунтувати доцільність систематичної профілактичної центральної дисекції шиї. Проведено ретропроспективне моноцентрове дослідження ризику пролонгації ПРЩЗ у вигляді ЛРМ. Опрацьовано дані 514 пацієнтів, прооперованих з приводу ПРЩЗ. До основної групи було відібрано 240 хворих, у яких виявлено ЛРМ за результатами патогістологічного дослідження (ПГД), до контрольної групи - 274 пацієнтів без ознак ЛРМ. Аналізували такі ознаки: багатофокусність ураження щитоподібної залози, вік пацієнтів, стать, наявність тиреоїдиту, розмір домінантної пухлини, інвазія в жирову клітковину. Для обгрунтування доцільності систематичної профілактичної центральної дисекції шиї проведено ретроспективну обробку даних 514 пацієнтів, прооперованих у період з 2018 до 2020 р. з приводу ПРЩЗ, у яких на доопераційному етапі не було цитологічно підтверджено наявність метастазування (cNO). В основній групі середній вік хворих був нижчим за такий пацієнтів контрольної групи (p << 0,001). Медіана розміру первинної пухлини у пацієнтів основної групи статистично значущо перевищувала показник контрольної групи (p << 0,001). Частка чоловіків в основній групі була значущо більшою, ніж у контрольній групі, а жінок - навпаки (p << 0,05). Інвазія пухлини у жирову клітковину в основній групі траплялася майже вдвічі частіше (p << 0,01). Частка пацієнтів з багатофокусним ураженням в обох групах була практично однаковою і статистично значущо не відрізнялася (p >> 0,05). Частота виявлення іпсилатеральної та контралатеральної локалізації пухлин у групах статистично значущо не відрізнялася (p >> 0,05). Частота виявлення тиреоїдиту у контрольній групі була більшою, ніж в основній (p << 0,05). Частота виявлення метастазів з cNO на доопераційному етапі за результатами ПГД становила 25,8 %. Висновки: надійність доопераційних візуалізаційних методів діагностики не надає змоги ігнорувати вірогідність наявності локорегіонарного метастазування папілярного раку щитоподібної залози та не виконувати системну профілактичну центральну дисекцію шиї, лімфаденектомію. За одержаними даними, у 25,8 % випадках метастази верифікували за результатами ПГД завдяки систематичній центральній лімфодисекції шиї. Такі чинники, як чоловіча стать (p << 0,05), вік хворих (p << 0,001), розмір первинної пухлини (p << 0,001) та інвазія у жирову клітковину (p << 0,01), можуть бути предикторами підвищеного ризику ЛРМ ПРЩЗ. Наявність інвазії у жирову клітковину (діагностична ефективність - 64,8 %), розмір пухлини >> 1,3 см (66,7 %) та вік << 47 років (60,0 %) підвищують ризик ЛРМ ПРЩЗ. Наявність тиреоїдиту (частота виявлення тиреоїдиту в контрольній групі перевищувала таку в основній групі (p << 0,05)), контралатеральне ураження щитоподібної залози (p >> 0,05), багатофокусність ураження (p >> 0,05) не є надійними прогностичними чинниками підвищеного ризику ЛРМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського