РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Savvova O. V. 
Features of mineralization of hydroxyapatite on the surface of calcium-silicophosphate glass-ceramic materials in vivo / O. V. Savvova, O. I. Fesenko, O. V. Babich, O. A. Nikolchenko, H. K. Voronov, Yu. O. Smyrnova // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2021. - 19, вип. 4. - С. 953-965. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Проаналізовано особливості мінералізації гідроксиапатиту (ГАп) на поверхні кальцій-силікофосфатних склокристалічних матеріалів in vivo. Встановлено, що за імплантації біоматеріалів на основі біоактивних склокристалічних матеріалів БС-11 та АС3-5, які характеризуються зміцненою структурою та регульованим рівнем резорбції, реалізується хімічний і біохімічний механізми формування апатитоподібного шару. Проаналізовано особливості складів і технології одержання біоактивних склокристалічних матеріалів для заміщення дефектів кістки. Встановлено умови формування апатитоподібного шару в умовах in vivo на поверхні склокристалічних матеріалів: реалізація процесу кристалізації тонкодисперсного ГАп, забезпечення реакційної здатності склокристалічних матеріалів за рахунок деструкції їх, ініціація зародкоутворення нестехіометричного ГАп на поверхні матеріалів. Визначено, що стимулювання процесу адсорбції протеїнів на поверхні склокристалічних матеріалів реалізується за рахунок забезпечення значень показника мікрошерсткості поверхні склокристалічних матеріалів АС3-5 і БС-11 Ra = 2,6 і 6,0 мкм та вільної енергії поверхні 51,5 і 74,6 мДж/м<^>2 відповідно. Для розроблених склокристалічних матеріалів на основі кальцій-силікофосфатних стекол формування ситалізованої структури в умовах низькотемпературного термічного оброблення уможливлює забезпечення їх експлуатаційних властивостей, які наближені до таких властивостей для кісткової кортикальної тканини (К = 2,44 та 2,8 МПа-м<^>1/2, HV = 7800 і 3800 МПа, <$Esigma sub {roman стиск } ~=~160> МПа), надає змогу вважати їх перспективними для створення імплантатів, що можуть бути використані для заміни статично та динамічно навантажених ділянок кісткової тканини у ортопедії та щелепно-лицевій хірургії. Це разом зі скороченими строками резорбції та мінералізації кісткової тканини надасть змогу підвищити ефективність протезування за рахунок скорочення вдвічі періоду реабілітації пацієнтів і виключення повторних операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К769 + Л434.8 + Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського