РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бекетова Г. В. 
Роль здоров'язберігаючих технологій у збереженні здоров'я школярів / Г. В. Бекетова, К. Б. Савінова, Г. П. Мозгова, Н. В. Бекетова // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 8. - С. 16-22. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Застосування ЗЗТ "Навчання у русі" достовірно підвищило адаптаційно-резервні можливості дітей молодшого шкільного віку та позитивно вплинуло на функціональний стан їхньої серцево-судинної системи: за індексом Баєвського (97,2 проти 33,3 % у контрольній групі) (p << 0,05); за даними проби Руф'є, високий і вищий за середній рівень функціонального резерву серця після закінчення початкової школи мали відповідно 77,6 і 8,4 % учнів (рp << 0,001); за результатами клініко-ортостатичної проби, частка учнів із фізіологічною реакцією гемодинаміки після зміни положення тіла зросла з 64,6 до 100,0 %, а в контрольній групі - знизилася з 65,9 до 44,4 %. При цьому доказано, що впровадження ЗЗТ "Навчання у русі" нівелює різницю в стані адаптативно-резервних можливостей серед як 6, так і 7-річних дітей. ЗЗТ "Навчання у русі" також позитивно вплинуло на функціональний стан дихальної системи у школярів за рахунок збільшення задовільного показника екскурсії грудної клітки (з 41,5 до 88,9 %) (p << 0,05), задовільних даних проби Штанге (з 67,0 до 87,0 %), високого показника життєвого індексу (з 58,5 до 97,2 %), що супроводжувалося високим рівнем антиінфекційної резистентності учнів молодшого шкільного віку зі зменшенням кількості пропусків занять унаслідок гострих респіраторних інфекцій за рік на одного учня (18,7 і 15,9 доби в I і IV класах відповідно); їх ускладнень (15,1 і 3,5 % проти 14,9 і 16,2 % у контрольній групі); у IV класі жодного разу не хворіли 16,3 % дітей, а в контрольній групі - лише 5,25 % (p << 0,05). В основній групі знизилася частка дітей із функціональними розладами серцево-судинної системи (з 30,8 до 8,3 %) (p << 0,001), а в контрольній групі - збільшилася (з 46,6 до 58,3 %) на тлі достовірного приросту порушень опорного-рухового апарату (з 29,5 до 44,4 %), хвороб органів травлення (з 21,9 до 36,0 %), дихання (з 7,9 до 44,4 %) та ендокринної системи (з 32,5 до 50,0 %) (p << 0,05). За 4 роки застосування ЗЗТ в основній групі спостерігалася позитивна динаміка щодо зниження кількості дітей із високим рівнем тривожності, у контрольній групі питома вага дітей із високим рівнем тривожності, навпаки, зросла, що негативно вплинуло як на загальний стан здоров'я учнів, так і на шкільну успішність. Отримані результати дослідження підтвердили, що впровадження ЗЗТ "Навчання у русі" сприяє збереженню того рівня здоров'я, з яким дитина прийшла до школи. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначених у роботі установ. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського