РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yablon O. S. 
Gender and age related adverse effects of child's hypoxic-ischemic encephalopathy = Гендерно-вікові особливості несприятливих наслідків гіпоксично-ішемічної енцефалопатії у дітей / O. S. Yablon, T. V. Bondarenko // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Серед причин інвалідності у дитячому віці найбільш значущими є наслідки гіпоксично-ішемічної енцефалопатії (ГІЕ), що передаються в неонатальному періоді. Щорічно в розвинених країнах у 1 - 8 новонароджених на 1000 діагностується ГІЕ. Рівень захворюваності вдвічі вищий у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Серед них кожна 4-та дитина з таким діагнозом має несприятливі наслідки захворювання у вигляді тяжких неврологічних патологій, таких як епілепсія та дитячий церебральний параліч. Дослідників особливо цікавить легкий перебіг ГІЕ та можливість передбачити його наслідки. Мета дослідження - встановити гендерно-вікові особливості несприятливих наслідків ГІЕ у дітей дошкільного віку. Дослідження є проспективним, етапи якого здійснювалися в неонатологічному центрі та центрі катамнестичного спостереження КНП "Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня ВОР". Обстежено 214 дітей віком від 0 до 6 років. Результати катамнестичного спостереження аналізували у 1, 3 і 6 років. У проспективне дослідження включені 174 дитини, які народилися доношеними та в неонатальному періоді перенесли ГІЕ різного ступеня тяжкості. Формування інвалідності мало гендерні та вікові особливості. Так, серед 23 дітей-інвалідів переважали хлопчики - 16 (69,57 %). Із віком кількість дітей із встановленою інвалідністю зростала від 14 (9,52 %) у 1 рік до 23 (15,65 %) у 3 роки та залишалася без змін у віці 6 років. Затримку психічного та мовлєнєвого розвитку у віці 1 року мали більше половини дітей. З віком їх кількість зменшилася, залишаючись у 6 років у 25 % дівчаток і 41,2 % хлопчиків. Достовірно більше таких дітей було серед пацієнтів-хлопчиків із важкою ГІЕ в неонатальному періоді. Епісиндром у віці 1 року мали 20 дітей (13,61 %), серед них переважали хлопчики - 11 (55,0 %). У віці 3 років діагноз був знятий 3 дітям із легкою та помірною ГІЕ в анамнезі. У віці 6 років серед дітей із судомами достовірно переважали хлопчики - 12 (63,16 %). Серед супутньої патології у дітей із наслідками ГІЕ переважали у віці 3 років анемія, виявлена у кожної четвертої дівчинки та кожного п'ятого хлопчика з помірною ГІЕ в анамнезі, офтальмологічні захворювання у 23,5 % хлопчиків цієї групи та бронхіальна астма у 9,52 %. Смертність дітей, що перенесли ГІЕ в неонатальному періоді, у перші 6 років життя становила 2,72 %. Встановлено, що формування несприятливих наслідків ГІЕ у дітей мало гендерні та вікові особливості. Серед дітей-інвалідів переважали хлопчики, у них частіше спостерігалася затримка психічного та мовлєннєвого розвитку та епісиндром. Із віком кількість дітей із несприятливими наслідками зменшилася, за виключенням інвалідів, кількість яких зросла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7 + Р733.302.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського