РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802048<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борисова Т. П. 
Альбумінурія та ВІЛ-інфекція в педіатричних пацієнтів / Т. П. Борисова, З. С. Аллахвєрдієва // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 4. - С. 15-20. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

ВІЛ-інфекція підвищує ризик розвитку хронічної хвороби нирок (ХХН). Діагностика на ранній стадії ВІЛ-асоційованої патології нирок у дітей набуває особливої важливості, враховуючи поширеність цієї патології. Визначення концентрації альбуміну та креатиніну в разовій порції сечі з подальшим розрахунком співвідношення альбумін/креатинін (САК) використовують для ранньої діагностики та оцінки прогресування ХХН. Мета роботи - вивчити частоту та фактори ризику альбумінурії в дітей із ВІЛ-інфекцією залежно від стадії захворювання, імуносупресії, вірусного навантаження. Обстежено 73 дитини із ВІЛ-інфекцією. Альбумін досліджено в зразку ранкової сечі двічі (на першому та третьому місяцях дослідження) за допомогою аналізатора "Beckman Coulter" серії AU 480. Альбумінурію оцінено за співвідношенням альбумін/креатинін (САК). Критерієм помірно підвищеного рівня альбумінурії прийнято показник САК >>= 3 мг/ммоль за обох вимірів трактовано як наявність мікроальбумінурії (МАУ). Стійке підвищення САК відмічалося у 19 (26,0 %) пацієнтів. Вплив стадії ВІЛ-інфекції на рівень альбумінурії не встановлено. Неістотна ІС різко знижувала шанси МАУ - OR = 0,019 (СІ: 0,002 - 0,159), наявність дуже тяжкої стадії ІС суттєво їх підвищувала - OR = 18,89 (СІ: 4,33 - 82,32). Спостерігалася виражена зворотна кореляція між показником САК і кількістю CD4+, як абсолютною (p = -0,51: p << 0,001), так і відносною (p = -0,53; p << 0,001). На тлі вірусного навантаження середнє САК було вище вдвічb, а відсоток МАУ - в дев'ятеро. У разі норми вірусного навантаження шанси помірно підвищеної альбумінурії значно знижувалися - OR = 0,048 (СІ 0,012 - 0,194), Найвищі показники САК спостерігалися в дітей из вірусним навантаженням більшим за 100 тис., копій РНК/мл, серед цих пацієнтів у 34 випадків була констатована МАУ. Високе вірусне навантаження на півтора порядку збільшувало ризики МАУ - OR = 15,30 (СІ: 3,51 - 66,68). Підвищене САК реєструвалося у 3,6 разу частіше серед дітей из прогресуючим перебігом ВІЛ-інфекції у порівнянни з іншими пацієнтами (OR = 14,13; СІ: 1,47 - 136,12 p << 0,02). Встановлено, що понад чверть дітей із ВІЛ-інфекцією мають помірно підвищену альбумінурію. Ниркова дисфункція в дітей із ВІЛ-інфекцією за даними вивчення альбумінурії найтісніше асоційована з дуже тяжкою стадією імуносупресії, вірусним навантаженням РНК ВІЛ >> 10 0000 копій/мл і прогресуючим перебігом ВІЛ інфекції. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків або опікунів дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 + Р733.414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського