РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Атаманюк О. Ю. 
Особливості та структура ускладнень ендовенозної лазерної коагуляції / О. Ю. Атаманюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 8-15. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати структуру, частоту та особливості розвитку ускладнень після ендовенозної лазерної коагуляції (ЕВЛК) у пацієнтів з варикозною хворобою нижніх кінцівок (ВХ НК). Проведено відкрите, проспективне дослідження, до якого включено 208 послідовних пацієнтів з ВХ НК. Усім хворим проведено ендовенозну лазерну коагуляцію варикозно змінених магістральних вен і досліджено структуру та особливості розвитку післяопераційних ускладнень. Патологічний рефлюкс крові у басейні великої підшкірної вени (ВПВ) НК діагностовано у 206 випадках, ізольований рефлюкс у басейні малої підшкірної вени (МПВ) спостерігався на 24 (10,4 %) кінцівках, у 16 хворих ЕВЛК проведено одночасно в басейні МПВ і ВПВ. Про одне, або більше небажаних явищ, упродовж перших 2 тиж. після лікування повідомляли 94 пацієнти (45,2 %). Біль був найбільш частим симптомом у досліджуваних хворих на який подавали скарги 82 (39,4 %) хворих із середнім значенням показника візуальної аналогової шкали 2,2, визначеного безпосередньо після лікування. Друге за частотою ускладнення ЕВЛК, належить екхімозу, яке розвинулось на 44 (19,1 %) кінцівках. Індурація тканин та гіперпігментація за ходом коагульованої вени спостерігались у 5,2 і 3,9 % відповідно. Прояви транзиторної парестезії та інфікування ран спостерігалось у 0,4 % випадків, У 2 (0,9 %) хворих після проведення ЕВЛК у басейні ВПВ, у післяопераційному періоді, розвинулись серйозні небажані явища, такі як EHIT II та у 3 (1,4 %) випадках безсимптомний дистальний тромбоз глибоких вен. ЕВЛК є ефективними методом лікування ВХ НК із високим профілем безпеки. Чітка стандартизація методики виконання процедури та післяопераційного моніторингу, надасть можливість мінімізувати ризики післяопераційних ускладнень та вчасно їх ліквідовувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5 + Р410.230.52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського