РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сікора А. Б. 
Pівні розчинної молекули ST2 у крові хворих на депресивні розлади та синдром серцевої недостатності ішемічного генезу / А. Б. Сікора, М. І. Винник // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 49-56. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Психічні захворювання займають чільне місце серед найбільш поширених недуг у світі. Серцева недостатність (СН) - глобальна епідемія, яка охоплює щорічно більшу кількість населення планети: у понад 37,7 млн. осіб верифікований зазначений синдром. Депресивні розлади різного ступеня виявляють у 9 - 60 % пацієнтів із СН, що призводить до погіршення перебігу синдрому, зростання ризику повторних госпіталізацій і смертності. Відомо, що ST2 відноситься до родини прозапального інтерлейкіну-1 (ІЛ-1), є маркером прогресування СН і предиктором несприятливого. На нинішній день наявні суперечливі дані щодо ролі рівнів ST2 у крові хворих із синдромом СН і депресією. Мета дослідження - оцінити зв'язок між рівнем ST2 у крові пацієнтів із СН і проявами депресії. Обстежено 129 хворих на депресію різного ступеня тяжкості на тлі синдрому СН ішемічного генезу, ФК II - IV (NYHA). Скринінг депресивних розладів проведено з використанням Госпітальної шкали тривоги та депресії, відповідно до якої, 8 і більше балів свідчили про депресію. Тяжкість депресивних розладів визначено з урахуванням шкали Гамільтона. Проведено трансторакальну ехокардіографію; вміст у плазмі крові розчинної ST2 (sST2) і титрів N-кінцевого фрагменту мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP) у крові визначено методом ІФА. Статистичний аналіз здійснено з використанням стандартного пакету програм "Statisticafor Windows 12.0" (StatSoft, Tulsa, OK, USA). Середній вік обстежених пацієнтів склав (67,21 +- 11,73) років; серед них - 41 жінка (31,8 %). Відмічено, що рівні розчинної ST2 та NT-pro-BNP у крові хворих на депресивні розлади та СН ішемічного генезу збільшувалися зі зменшенням ФВ ЛШ. Відповідно до опитувальника Гамільтона, більшість пацієнтів із СН страждали на депресивні розлади помірної інтенсивності - 96 (74,4 %) осіб. Уніваріантний кореляційний аналіз показав прямий зв'язок між рівнями розчинної ST2 у крові обстежених пацієнтів і виразністю депресивних проявів (r<^>s = 0,33; p = 0,041); вмістом у крові NT-pro-BNP (r<^>s = 0,51; p = 0,015); частотою серцевих скорочень у спокої (r<^>s = 0,31; p = 0,011) і зворотний зв'язок із величиною ФВ ЛШ (r<^>s = -0,39; p = 0,043). Встановлен, що у пацієнтів із депресивними розладами та супутньою СН ішемічного генезу відмічаються підвищені рівні розчинної молекули ST2 у крові, які залежать від інтенсивності проявів депресії та порушення скоротливої функції міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського