РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bondareva O. O. 
Markers of low-grade inflammation in patients with acute coronary syndrome and 2 type diabetes mellitus = Маркери запалення низької інтенсивності в хворих на гострий коронарний синдром та цукровий діабет другого типу / O. O. Bondareva, S. V. Fedorov // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 110-118. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Серцево-судинні захворювання обумовлюють близько третини смертей у світі, причому, 7,5 млн. смертельних випадків виникають унаслідок ішемічної хвороби серця (ІХС). Гострі коронарні синдроми (ГКС) і раптова серцева смерть є найбільш частою причиною ІХС-залежних смертей; складають 1,8 млн. летальних випадків щорічно. Встановлено, що хворі на цукровий діабет 2 типу (ЦД) часто хворіють на ГКС і серцеву недостатність, а також мають вищий ризик гострих серцево-судинних подій. Мета дослідження - оцінка вмісту в крові лейкоцитів та їх субпопуляцій; лейкоцитарних індексів і концентрації високочутливого С-реактивного протеїну (СРП). Було обстежено 124 пацієнти із ГКС, рандомізованих у дві групи: перша група - 94 хворий на ГКС і супутній ЦД; друга група - 31 хворий на ГКС без ЦД. 30 практично здорових осіб склали контрольну групу. Вивчено показник лейкограми, обчислено лейкоцитарні індекси: індекс співвідношення нейтрофілів до лімфоцитів (ІНЛ), індекс співвідношення нейтрофілів до моноцитів (ІНМ), індекс співвідношення лімфоцитів до моноцитів (ІЛМ) та індекс співвідношення нейтрофілів до лімфоцитів і моноцитів (ІН/МЛ). Плазові рівні СРП визначено методом ІФА. Вірогідне підвищення кількості лейкоцитів і нейтрофілів виявлено у хворих на ГКС, більш виразніше - за умови супутнього ЦД 2 типу. На противагу, кількість лімфоцитів у таких пацієнтів була вірогідно нижчою, ніж у групі контролю. У хворих на ГКС із чи без ЦД відмічено підвищення ІНМ (p << 0,001). Подібно, у порівнянні з практично здоровими особами, наступні співвідношення були вищими при ГКС: ІНЛ - у 3,32 разу (в хворих на ГКС і ЦД) і в 2,43 разу (у хворих на ГКС без ЦД) (p << 0,001); ІН/ЛМ - у 2,98 разу (у випадку поєднання ГКС і ЦД) і в 2,14 разу (у хворих на ГКС без супутнього ЦД) (p << 0,001). На противагу, ІЛМ був нижчим у обох групах обстежених хворих на ГКС: у 1,4 разу та 1,36 разу, відповідно (p << 0,05). Підвищені плазмові рівні СРП визначено в хворих на ГКС, більш вірогідно - за умови супутнього ЦД 2 типу (p << 0,001). Встановлено, що ГКС характеризується підвищеним вмістом у крові лейкоцитів і нейтрофілів, а також - зниженням кількості лімфоцитів, особливо за супутнього ЦД. Низькоінтенсивне запалення в хворих на ГКС і ЦД 2 типу характеризується зростанням рівнів СРП у крові та окремих лейкоцитарних індексів: ІНМ, ІН/ЛМ, ІНЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.14-3 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського