РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисенко А. І. 
Особливості періопераційної інтенсивної терапії у пацієнтів з гострим калькульозним холециститом / А. І. Денисенко, В. І. Черній // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 11/12. - С. 15-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити періопераційні зміни гемодинаміки, кисневого стану і метаболізму у пацієнтів з гострим калькульозним холециститом та визначити способи їх корекції. У дослідження залучено 131 пацієнта з гострим калькульозним холециститом, якому була виконана лапароскопічна холецистектомія під загальним знеболюванням. Ризик за класифікацією Американського товариства анестезіологів клас II - IV. Пацієнтів розподілено на дві групи. У 1-й групі було 63 пацієнти, яким проводили інтенсивну терапію, спрямовану на підтримку життєво важливих функцій, у 2-й групі - 68 пацієнтів, у яких додатково використовували дані непрямої калориметрії. На етапі перебування пацієнта у зворотному положенні Тренделенбурга, накладання пневмоперитонеуму і початку операції зниження показників гемодинаміки, порушення кисневого стану та метаболізму мали більш виражені прояви у хворих 1-ї групи, і їх відновлення було більш тривале. Пацієнти 2-ї групи на фоні посиленої інфузійної терапії та введення глюкокортикоїдів відновлювались більш інтенсивно, вони швидше пробуджувалися, їх скоріше переводили в палату, нудота і блювання траплялись у них у 2,4 разу рідше, а вираженість післяопераційного болю після пробудження була нижчою (p << 0,05). Висновки: у пацієнтів з гострим калькульозним холециститом на фоні корекції гемодинаміки, кисневого стану і метаболізму лапароскопічна холецистектомія більш безпечна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського