РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сич Н. В. 
Вивчення впливу параметрів гідротермальної карбонізації кавового шламу на порувату структуру та сорбційні властивості гідровугілля / Н. В. Сич, М. М. Циба, В. М. Вікарчук, Л. А. Купчик, О. С. Федоришин, М. В. Кравченко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2022. - 20, вип. 1. - С. 207-219. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено впливи температури, тривалості та співвідношення "вихідна речовина:вода" (S:L) на вихід, порометричні та гідрофобні властивості одержуваного гідровугілля у процесі гідротермальної карбонізації (ГТК) кавового залишку та кавового залишку після екстракції з нього жирних органічних кислот гексаном. Встановлено, що найбільший вплив на вихід продукту у процесі ГТК спричиняє температура. Зі зростанням температури вихід вуглецю із біомаси збільшується та досягає 70 - 90 %, що у порівнянні з виходом (19 - 23 %) у разі традиційної карбонізації (ТК) більше у 3 - 4 рази. Встановлено, що зразки одержаного гідровугілля у процесі ГТК набувають поруватості. Питома поверхня за ВЕТ при цьому коливається в межах 19 - 27 м<^>2/г. Характерною особливістю одержаних зразків є наявність виключно мезопоруватої складової. Виявлено, що термооброблена маса, одержана за допомогою ГТК, проявляє знебарвлювальну здатність щодо метиленового блакитного (МБ). Найкращі зразки, одержані за температури у <$E200~-~220~symbol Р roman C> та співвідношень 1:5 і 1:7, поглинають до 95 - 107 мг/г МБ, що майже удвічі більше, ніж зразки карбонізату, одержані за традиційним способом (55 мг/г МБ). Дослідження кінетики вологопоглинання зразків ГТК, одержаних за різних температур оброблення, але однакових співвідношення S:L і тривалості процесу, свідчить про достатньо високу гідрофільність гідровугілля. Зразки мають здатність утримувати значну кількість вологи (15 - 18 %), що позитивно позначатиметься на поліпшенні та розпушуванні грунтів за застосування їх у сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л984.09

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського