РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802474<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Леванда О. М. 
Соціальне страхування у країнах світу та перспективи для України / О. М. Леванда // Бізнес Інформ. - 2021. - № 10. - С. 194-200. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити перспективні підходи й оцінити доцільність використання в Україні світового досвіду соціального, зокрема пенсійного, страхування. На основі аналітичного підходу розглянуто сутність і зміст соціального страхування. Зокрема, досліджено схеми соціального страхування, серед яких виокремлюють: соціальне забезпечення - охоплює всіх працюючих і контролюються та фінансуються державними органами; схема для зайнятого населення - включає відносини між роботодавцем і найманим працівником, які забезпечуються як частина умов працевлаштування; схема індивідуального страхування - укладається виключно з ініціативи страхувальника. Встановлено, що поширеними схемами на фоні кризи COVID-19 серед країн світу (і України в тому числі) є допомога в разі хвороби, виплати по безробіттю, пенсії та виплати по інвалідності, підтримка медичного страхування, внески на соціальне страхування. Доведено, що соціальне страхування виконує захисну функцію для суспільства від зовнішніх ризиків. Зокрема, в умовах розповсюдження коронавірусної інфекції завдяки системі соціального страхування була послаблена ступінь впливу кризи COVID-19 на дохід вразливих груп населення за рахунок програм державної політики. Вивчено досвід країн світу щодо програм соціального страхування, у тому числі пенсійні схеми з подальшим їх розглядом, а саме: схеми із визначеними внесками (DC); схеми, що управляються недержавними установами; схеми умовно визначених внесків (NDC); схеми, що управляються сектором державного управління; схеми визначених виплат (DВ); гібридні схеми, які поєднують характеристики пенсійних схем DC і DB; схеми, що адмініструються автономним пенсійним фондом. Установлено, що пенсійні схеми здійснюються в рамках трьох систем: солідарної, накопичувальної та гібридної. У цілому результати дослідження свідчать про те, що управління системою соціального страхування в країнах світу в цілому та в Україні зокрема здійснюється під нормативно-правовим контролем з боку держави, яка виступає гарантом захисту населення в умовах національних особливостей економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.1 + У9(4УКР)261.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського