РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802496<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карковська В. Я. 
Публічний аудит: сутність, структурні елементи та особливості застосування / В. Я. Карковська, І. С. Вішка // Бізнес Інформ. - 2021. - № 10. - С. 341-346. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості трактування терміна "публічний аудит". Дослідження вітчизняної та закордонної наукової літератури дозволило сформувати авторське бачення терміна "публічний аудит" та виокремити особливості його застосування. Сформовано ключові структурні елементи публічного аудиту, які свідчать про відмінності у трактуванні понять публічного та державного аудиту. Встановлено, що державний аудит є невід'ємною складовою публічного аудиту, оскільки публічний аудит може реалізовуватися державою, окремими бізнес-структурами, громадськими організаціями тощо. На підставі проведеного дослідження зазначено, що предметом реалізації публічного аудиту є аналізування й оцінювання діяльності окремих сфер, зокрема органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших організацій. Для ефективності реалізації публічного аудиту має бути сформована відповідна нормативно-правова основа та прозорі партнерські відносини між громадськістю та сектором державного управління. У своїй діяльності публічний аудит, передусім, акцентує увагу на основних об'єктах, якими виступають суспільні ресурси (трудові, фінансові, матеріальні, природні, інтелектуальні), а також культурно-суспільні цінності громадян. Основною метою публічного аудиту є перевірка законності, прозорості, а отже, й ефективності діяльності державних органів, з якими взаємодіє громадянське суспільство та від яких воно очікує такої ефективності. Враховуючи це визначення, можна вважати, що публічний аудит є фінансовим інструментом для виявлення порушень, що, своєю чергою, за допомогою поправок і рекомендацій може покращити державне управління на всіх рівнях, вплинути на розвиток інституційних структур, досягнути нового рівня розвитку суспільних цінностей, оптимізувати управління державними ресурсами на благо громади.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського