РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802659<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвійків Т. І. 
Оцінка стану тканин пародонта у пародонтологічних хворих у постковідному періоді / Т. І. Матвійків, М. М. Рожко, Н. М. Павелко // Вісн. стоматології. - 2021. - 41, № 3. - С. 17-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити стан тканин пародонта за допомогою пародонтальних індексів в осіб після перенесеної коронавірусної хвороби та які перебувають на реабілітації. Методи дослідження: індексна оцінка стану тканин пародонта включала визначення маргінально-альвеолярного індексу РМА (C. Parma, 1960), пародонтального індексу РІ (A. Russel, 1956), індексу гігієни порожнини рота OHI-S (I. Greene, I. Vermillion et al., 1964), індексу кровоточивості ясен (Sulcus Bleeding. Index - SBI) - за H. R. Muhlemann, A. S. Mazor (1958), а також вимірювання глибини пародонтальних кишень. Рентгенологічний скринінг за допомогою панорамної рентгенографії. Під часвивчення особливостей стоматологічного статусу хворих у постковідному періоді патологічні зміни пародонта у хворих усіх обстежуваних груп характеризуються більш високими показниками пародонтальних індексів порівняно з групою контролю, які знаходяться у прямій кореляційній залежності від ступеня розвитку, перебігу генералізованого пародонтиту, його стрімкого прогресування, важкості перебігу та лікування з одного боку, і ускладнень перенесеної коронавірусної хвороби з іншого. Висновки: аналіз результатів проведеного індексного оцінювання стану тканин пародонта у хворих у постковідному періоді виявив у них високий показник індексу гігієни ротової порожнини, активним проявом запальних та більшою мірою запально-дистрофічних уражень його тканин, про що свідчили дані папілярно-маргінально-альвеолярного, пародонтального індексів та глибини пародонтальних кишень. Майбутні дослідження мікрофлори пародонтальних кишень, цитологічний скринінг зішкрібів зі слизової язика, щік та маргінального краю ясен, вивчення патогенетичних механізмів прояву загальної поліорганної та локальної гіпоксії в тканинах пародонта сприятиме проведенню цілеспрямованих заходів профілактики і пошуку нових, обгрунтованих підходів до профілактики та лікування генералізованого пародонтиту на тлі перенесеної коронавірусної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21 + Р514.31 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського