РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802781<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвійчук О. О. 
Закономірності газофазного навуглецювання WO3 до карбіду WC в четверній системі W-C-H-O та структуроутворення при спіканні з нього зносостійких композитів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. О. Матвійчук; Національна академія наук України, Інститут надтвердих матеріалів імені В. М. Бакуля. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Вирішено актуальну науково-технічну задачу, яка полягає в побудові діаграми стану четверної системи W-C-H-O на основі визначення рівноваги хімічних реакцій в цій системі, і поліпшенні на її основі способів отримання порошків карбіду вольфраму WC газофазним навуглецюванням без домішок W, W2C або вільного вуглецю шляхом встановлення області, де WС існує в рівновазі з газовим середовищем. Показано, що через значне гальмування зовнішньої дифузії метану середньозернисті порошки WC найбільш доцільно отримувати прямим навуглецюванням WO3 у відкритому реакторі, а надкрупнозернисті - двохстадійним способом, що передбачає відновлення WO3 воднем або метано-водневою сумішшю до W в закритому реакторі, а газофазне навуглецювання отриманого надкрупнозернистого порошку вольфраму проводити при температурі 2 300° С у відкритому реакторі. Отриманий газофазним навуглецюванням надкрупнозернистий (> 50 мкм) порошок WC був використаний: для дослідження його взаємодії з кобальтовим і вольфрамо-кобальтовим розплавами при формуванні мікроструктури твердих сплавів; як зносостійкого наповнювача в алмазних бурових коронках, завдяки чому було підвищено ефективність буріння, що було підтверджено технічним актом випробувань. На основі проведених теоретичних і експериментальних досліджень розроблено і впроваджено на ДНВП "Алкон-твердосплав", удосконалено технології отримання сумішей середньозернистого WC з металом зв'язкою і порошку надкрупнозернистого карбіду WC з розміром частинок до 200 мкм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.851 + К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського