РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802794<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абдрахманова М. Ж. 
Націєтворчі та культуротворчі чинники української культури кінця XIX - початку XX століття в контексті модерного історико-філософського дискурсу : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / М. Ж. Абдрахманова; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Присвячено дослідженню націєтворчих та культуротворчих чинників української культури кінця ХІХ - початку ХХ століття в контексті модерного історико-філософського дискурсу. З цією метою висвітлено основні націєтворчі та культуротворчі чинники, що вплинули на її творення, проаналізовано змістовне навантаження поняття нації та культури в історико-філософському процесі та досліджено основні колізії навколо становлення української культури на зламі ХІХ - ХХ століття. Розглянуто проблему творення української культури як національної. Попри те, що українська модерна нація в цей період так і не була сформована, аналогічних висновків не можна зробити щодо національної культури. Завдяки діяльності культурної еліти вона стала не просто повноцінним членом європейського культурного простору, а й сприяла виходу України на міжнародний рівень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського