РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802797<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балацький В. В. 
Роль α-Е-катеніну у постнатальному розвитку серця : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / В. В. Балацький; Національна академія наук України, Інститут молекулярної біології і генетики. - Київ, 2018. - 25 c. - укp.

Присвячено з’ясуванню ролі α-Е-катеніну у функціонуванні міокарда, вивченню можливої участі α-Е-катеніну у модуляції активності сигнальнорегуляторних каскадів у міокарді, а також участі у регуляції метаболізму ліпідів у серці. Вперше показано, що ембріональний кардіоспецифічний нокаут гену α-Е-катеніну призводить до розвитку серцевої недостатності, і як наслідок передчасної загибелі мишей, що супроводжується значними гістопатологічними зміни міокарда (“хвилясті” кардіоміоцити, кардіоміоцити із гіпереозинофільною цитоплазмою, замісний та периваскулярний фіброз). Також, показано що як гетерозиготна, так і гомозиготна делеція α-Е-катеніну порушують термінальне диференціювання неонатальних кардіоміоцитів. Встановлено, що і гетерозиготний і гомозиготний кардіоспецифічний нокаут α-Е-катеніну призводить до активації канонічного WNT/β-катенінового сигнального шляху (зростає рівень активного β-катеніну та інгібованої GSK-3β, знижується рівень інгібітора β-катеніну – Аксину-1, активується експресія генів-мішей). Встановлено, що як гетерозиготний, так і гомозиготний ембріональний кардіоспецифічний нокаут α-Е-катеніну призводить до порушення метаболізму ліпідів у серці. У міокарді мутантних тварин відбувається накопичення нейтральних ліпідів внаслідок інгібування β-окислення жирних кислот (зниження вмісту активної AMPK, зниження рівня фосфорилювання HSL та зростання рівня активної АСС, зниження рівня PPARα). В результаті виконаних досліджень було отримано низку фундаментальних даних, які значно доповнюють та розширюють попередні знання про роль α-Е-катеніну у функціонуванні післянатального міокарду та патогенезі серцевої недостатності. Запропоновано молекулярно-генетичний механізм, що може призводити до розвитку та прогресування серцевої недостатності внаслідок мутації/пригнічення експресії α-Е-катеніну. Робота, незважаючи на свою фундаментальність, може бути використана для полішення діагностики серцевосудиних патологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441 + Е70*669.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського