РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802895<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Троценко О. Г. 
Енергія пружної взаємодії точкових дефектів з дислокаційними петлями в ГЩУ-кристалах в формалізмі функцій Гріна : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. Г. Троценко; Національна академія наук України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. - Харків, 2018. - 22 c. - укp.

Зазначено, що в в рамках методу Ліфшиця-Розенцвейга вперше одержано найбільш компактні універсальні вирази для компонент тензорної функції Гріна основного рівняння теорії пружності в разі необмеженого гексагонального середовища, що моделює ГЩУ-кристал. Показано, що вони не містять невизначеності типу 0/0 при переході до ізотропного наближення, а також не містять розбіжності на осі симетрії ГЩУ- кристала. Зауважено, що цей результат має як загальнофізичне, так і прикладне значення, оскільки надає новий регулярний метод розрахунку пружної взаємодії між різними джерелами внутрішньої напруги в ГЩУ-кристалах. Як приклади практичного застосування одержаної тензорної функції Гріна гексагональних кристалів пораховано енергію пружної взаємодії наступних об'єктів. По-перше, двох точкових дефектів в моделі силових диполів. По-друге, точкових дефектів в моделі центрів дилатації з базисними петлями, що мають тільки призматичну (перпендикулярну площині петлі) і тільки зсувну (що лежить в площині петлі) компоненти вектора Бюргерса. Це надає можливість розраховувати шукану енергію для будь-якої базисної петлі з похилим вектором Бюргерса. І по-третє, для точкових дефектів з чисто призматичною, так званою, -петлею в цирконії. Це новий результат, що дозволяє порівнювати bias-фактори петель, що залягають в різних площинах. Зазначено, що стосовно до цирконію чисельне порівняння одержаних результатів показало добру кількісну згоду з наявними літературними даними за методом Еліота та Кренера. На прикладі прямолінійної крайової дислокації і крайової дислокаційної петлі в ізотропному пружному середовищі показано, що результати розрахунку енергії їх пружної взаємодії з точковими дефектами з використанням формалізму функції Гріна як якісно, так і кількісно збігаються з аналогічними результатами, одержаними шляхом розв'язування рівнянь рівноваги. При обчисленні потоків точкових дефектів на одиницю довжини крайової дислокації вперше враховувалося джерело в області впливу дислокації, а також використовувався нетрадиційний варіант граничних умов. Зауважено, що практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що в роботі запропоновано новий регулярний метод розрахунку енергії пружної взаємодії точкових дефектів та дислокаційних петель в ГЩУ-металах. Ця енергія надає можливість оцінити bias-фактор петель, а відтак прогнозувати деформаційну поведінку конструкційних матеріалів в умовах опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3 в641,022 + В372.7 в641,022 + В376 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437267 
Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського