РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803059<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Книш М. М. 
Суспільна географія країн, що розвиваються: проблеми теорії, методології та методики : [монографія] / М. М. Книш; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2019. - 274 c. - Бібліогр.: с. 256-271 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та методичні проблеми країн, що розвиваються. Пояснюється походження назви "країни, що розвиваються". Подано просторово-часовий аналіз країн у глобальному соціально-економічному просторі. Запропоновано сучасну типологізацію країн, що розвиваються. Наголошено, що важлива особливість сучасного світового розвитку є зростання ролі і значення у цьому процесі країн, що розвиваються (developing countries). Соціально-економічний розвиток цих країн позначається на глобальних тенденціях, а їхні проблеми впливають на більшу частину людства. Отже, майбутнє світової цивілізації залежатиме від того, якими будуть ці країни у XXI cт. За умов глобалізації та інтеграції України у світову спільноту потрібні сучасні наукові знання про суспільно-географічні процеси в цих країнах. Ефективна співпраця нашої держави з країнами, що розвиваються, її безпосередні наслідки та подальші перспективи тісно пов’язані з масштабами наукових досліджень. З огляду на це на підставі нових закономірностей розвитку окреслено місце країн, що розвиваються, у глобальному соціально-економічному просторі та можливі напрями співпраці з країнами різного типу, в тім числі з Україною. Сучасні наукові дослідження стосуються здебільшого історичних та економічних аспектів. Сьогодні над цією проблематикою активно працюють зарубіжні вчені. Велику увагу країнам, що розвиваються приділяє ООН.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 + У50-96 + Д829(70)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського