РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бенедикт В. В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікувальної тактики на етапах хірургічного лікування хворих на гостру непрохідність тонкої кишки (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / В. В. Бенедикт; Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2018. - 36 c. - укp.

Наведено експериментальне патогенетичне обґрунтування розвитку динамічної непрохідності тонкої кишки в післяопераційному періоді після ліквідації її механічної непрохідності. Розроблено й упроваджено нові і вдосконалено існуючі декомпресійні операційні та медикаментозні способи посилення адаптаційно-компенсаторних процесів у кишці для профілактики й лікування моторно-евакуаторних порушень травного каналу в інтра- та післяопераційному періодах. На основі одержаних в експерименті даних щодо морфофункціональних порушень установлено, що до та після ліквідації механічної непрохідності тонкої кишки динамічна непрохідність розвивалася внаслідок дефіциту іонів кальцію, енергетичного голодування з вираженим оксидативним стресом, порушення локальної імунної резистентності та структурної організації на субклітинному, клітинному та тканинному рівнях у стінці тонкої кишки, що викликає виражений парез травного каналу в ранньому післяопераційному періоді. На основі цих даних розроблено комплекс медикаментозних та операційних заходів, що дозволили ефективно боротися з проявами динамічної непрохідності в ранньому післяопераційному періоді, що привело до прискорення відновлення моторно-евакуаторної функції травного каналу після хірургічного лікування на 2 - 3 доби, зменшення кількості гнійно-септичних ранових і респіраторних ускладнень, зниження термінів стаціонарного лікування хворих майже на 5 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського