РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спузяк Р. М. 
Вивчення ролі цифрового рентгенологічного дослідження в діагностиці змін легенів при коронавірусній хворобі = Study of the role of digital radiological examination in the diagnosis of lung changes in Coronavirus disease / Р. М. Спузяк, Р. В. Улько, О. В. Максімішин, Е. П. Степанов // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 2. - С. 76-90. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Захворювання на COVID-19 визнане ВООЗ "надзвичайною ситуацією в галузі суспільної охорони здоров'я". На сьогодні кількість хворих на COVID-19 і загибель від цієї хвороби збільшуються, тому залишається актуальним питання щодо діагностики та лікування цієї важкої патології. Мета роботи - визначити ключові паттерни ураження легенів у пацієнтів з інфекцією SARS-CoV-2 за допомогою цифрового рентгенологічного дослідження; визначити його можливості в оцінці поширеності та динаміки рентгенологічних проявів ураження легенів. Проведено аналіз даних променевого обстеження 1075 хворих на інфекцію SARS-CoV-2 у середньотяжкому та тяжкому станах, які перебували на лікуванні у КНП ХОР "Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення" в період з червня по листопад 2020 р. Усім пацієнтам при зверненні було виконано цифрову рентгенографію. Для оцінки динаміки проводилося контрольне дослідження залежності від клінічних проявів. Зображення оцінювалися двома незалежними рентгенологами. Патологічні зміни проявлялися у вигляді симптому "матового скла", консолідації паренхіми та ретикулярного паттерна. З загальної кількості обстежених переважна більшість становить вікову групу від 50 до 75 років - 789 пацієнтів (73,4 %). Найчастіший паттерн ураження легенів на первинній рентгенограмі - симптом "матового скла" (82,7 %). Під час контрольних досліджень спостерігалося зростання частоти консолідації (53,4 %), а в подальшому - фіброзні зміни різного ступеня вираженості (62,5 %). Двобічне ураження виявлено у 74,8 % випадків. Частіше уражувалися середньо-нижні та нижні відділи легенів. Встановлено, що комп'ютерна томографія органів грудної клітки повинна застосовуватися для виявлення патологічних змін при COVID-19 на ранніх стадіях. Цифрова рентгенографія надає можливість визначити характерні ознаки ураження легенів у стаціонарних пацієнтів із середньотяжкими та тяжкими ступенями коронавірусної хвороби і є достатньою для оцінки динаміки патологічного процесу. Метод цифрової рентгенографії доцільно ввести до протоколу обстеження пацієнтів у середньотяжкому та тяжкому станах в умовах стаціонару через неможливість чи труднощі їх транспортування. За необхідності проведення неодноразових досліджень у таких пацієнтів слід враховувати значно більше дозове навантаження при КТ у порівнянні з цифровою рентгенографією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 covid-19 + Р412.3-436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського