РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Красносельський М. В. 
Синдром множинної ендокринної неоплазії = Multiple endocrine neoplasia syndrome / М. В. Красносельський, А. В. Свинаренко, Н. С. Підченко, А. С. Сімбірьова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 2. - С. 150-158. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Множинна ендокринна неоплазія 1 типу - рідкісне спадкове захворювання, що поєднує гетерогенні аутосомно-спадкові порушення, основу патогенезу якого складають гіперплазія або пухлинна трансформація кількох нейроендокринних залоз. За цієї патології протоколи лікування є недосконалими, використовується хірургічне лікування, супресивна або замісна терапія, променева та хіміотерапія. Показано успішний досвід поєднано-променевого лікування (ППЛ) множинної інсуліноми (МІ) підшлункової залози (ПЗ) як основного клінічного прояву синдрому множинної ендокринної неоплазії (СЕНП). Комбінація внутрішньо-тканинної брахітерапії та мегавольтної дистанційної терапії в СОД, ізоефективній 50 Гр надала можливість досягти надійного контролю нападів гіпоглікемії протягом двох років спостереження. Мета роботи - ознайомлення медичної спільноти з успішним досвідом ППЛ МІ ПЗ як основного клінічного прояву СЕНП. Клінічний випадок пацієнтки Л., 30 років, яка отримувала поєднано-променеве лікування з приводу клінічно значущих проявів гормонально-активної множинної інсуліноми ПЗ у відділенні радіологічної онкології ДУ "Інститут медичної радіології та онкології ім. С. П. Григор'єва Національної академії медичних наук України". У травні 2019 р. на апараті MULTISOURCE проведено паліативну контактну брахітерапію. СОД на осередки в ПЗ РОД 3 Гр 5 разів на тиж., СОД 18 Гр. Після закінчення брахітерапії куповані напади гіпоглікемії. У березні 2020 р. проведено дистанційну променеву терапію на лінійному прискорювачі CLINAC-600C (6 MeV) у режимі класичного фракціонування (РОД 1,8 Гр 5 разів на тиж.), СОД на весь обсяг ПЗ 30,6 Гр. У травні 2021 р. на КТ у ПЗ стабілізація процесу, проте у зв'язку з поновленням нападів гіпоглікемії та появою дисгормональної остеопатії проведено курс дистанційної променевої терапії на всю ПЗ, РОД 1,8 Гр, СОД 20 Гр одночасно з введенням бісфосфонатів. Таким чином, у пацієнтки з синдромом множинної неоплазії I типу, нейроендокринною пухлиною ПЗ G1 T3N0M0 ст. IIВ за допомогою багатоетапної поєднано-променевої терапії протягом двох років вдається досягти стабілізації процесу та надійного контролю нападів гіпоглікемії, що свідчить про ефективність даного методу як альтернативи хірургії в нерезектабельних випадках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського