РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803189<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Г. В. 
Цитоморфологічні особливості папілярного раку щитоподібної залози з розвитком радіойодорезистентності = Cytomorphological features of papillary thyroid carcinomas with the development of radioiodine-resistance / Г. В. Зелінська, А. Є. Коваленко, М. В. Остафійчук, А. М. Кваченюк, Г. Я. Устименко, Г. М. Кулініченко, С. В. Гулеватий, Н. Б. Бєлоусова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 3. - С. 76-88. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Проблемою діагностики та лікування папілярного раку (ПР) щитоподібної залози (ЩЗ) є радіойодорезистентні метастази (РЙРМ), для яких радіойодотерапія (РЙТ) неефективна. Актуальним питанням є можливість раннього прогнозування та вчасної діагностики РЙРМ на основі виявлення цитоморфологічних особливостей ПР ЩЗ і його метастазів, які корелюють із розвитком радіойодорезистентності. Мета роботи - виявлення цитоморфологічних особливостей первинного ПР ЩЗ і його метастазів у пацієнтів, які згодом показали стійкість до терапії <^>131I, у порівнянні з контрольною групою пацієнтів, які досягли позитивного ефекту терапії <^>131I. Проведено порівняльний аналіз морфологічних ознак у гістологічних висновках і дослідження цитологічних характеристик у матеріалі тонкоголкових аспіраційних пункційних біопсій (ТАПБ) первинних ПР ЩЗ та їх первинних метастазів, а також РЙРМ дослідної та контрольної груп пацієнтів. Дослідну групу склали 152 пацієнти, де всі показали резистентність до РЙТ; контрольну - 161 пацієнт, які досягли позитивного ефекту РЙТ. Статистично опрацьовували в Statistica 12. Показано, що частота фолікулярних структур у матеріалі первинних ПР ЩЗ пацієнтів із позитивним ефектом РЙТ вірогідно є вищою, а некротичних змін - вірогідно нижчою, ніж у пацієнтів із розвитком РЙРМ (p << 0,05 за критерієм <$Echi sup 2>). Частота фолікулярних структур у гістологічному та пункційному матеріалі первинних метастазів пацієнтів із позитивним ефектом РЙТ вірогідно є вищою, а оксифільних змін вірогідно нижчою, ніж у пацієнтів із розвитком РЙРМ (p << 0,05 за критерієм <$Echi sup 2>). Оксифільні зміни відзначено вірогідно частіше у групі РЙРМ у порівнянні з первинними метастазами контрольної групи (p = 0,03). Доказано, що кістозні зміни зустрічаються вірогідно частіше в пункційному та гістологічному матеріалі РЙРМ у порівнянні з первинними метастазами пацієнтів контрольної та дослідної груп (p << 0,05). Запропоновано використання наявності оксифільних і кістозних змін у пункційному та гістологічному матеріалі метастазів ПР ЩЗ як прогностичні фактори радіойодорезистентності ПР ЩЗ. Наявність фолікулярних структур у матеріалі первинних ПР та їх метастазів може бути прогностичним фактором ефективної РЙТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського