РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лановенко І. І. 
Реактивність і взаємодія глутатіону еритроцитів і кисневотранспортної функції крові при гемічній гіпоксії гемолітичного генезу / І. І. Лановенко, Г. П. Гащук // Доп. НАН України. - 2022. - № 4. - С. 106-114. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Глутатіон (GSH) є універсальним регулятором загального - кисневого гомеостазу. З огляду на поліпротекторні властивості GSH актуальними є дослідження його ролі в генезі гіпоксичних станів і особливо гемічної гіпоксії при анеміях. Висвітлено результати дослідження змін і взаємодії глутатіону еритроцитів та кисневотранспортної функції крові при гемічній гіпоксії гемолітичного генезу. В експерименті на щурах відтворено модель гемічної гіпоксії (ГГ) гемолітичного генезу. В умовах ГГ застосовано вплив на метаболізм GSH: стимуляцію за допомогою його синергіста цистеаміну та донора GSH глутаргіну; пригнічення за допомогою його антагоніста GSH діетилмалеату. Визначено показники гемо-, мієлограми, обміну заліза, в еритроцитах крові - вміст відновленого (GSH) та окисненого (GSSG) глутатіону й активність глутатіонредуктази (GR), гемічну гіпоксію за показниками кисневотранспортної функції (КТФ) крові. Встановлено порушення КТФ крові (зменшення доставки та споживання O2, метаболічний ацидоз) і значне зниження вмісту (у 2,85 разу) глутатіону (GSH) і активності (у 4,89 разу) GR в еритроцитах крові. Пригнічення утворення GSH (за допомогою діетилмалеату) призводить до поглиблення недостатності GSH і порушень КТФ крові; стимуляція утворення GSH (за допомогою цистеаміну та глутаргіну) підвищує продукцію GSH, підсилює активність GR та відновлює КТФ крові. Обгрунтовано можливість регуляції КТФ крові і корекції гемічної гіпоксії за допомогою регуляції метаболізму глутатіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033 + Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського