РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гогаєв К. О. 
Вплив режимів прокатки на властивості композитів із порошків алюмінію та наночастинок SiC, TiC, AlB12 / К. О. Гогаєв, В. С. Воропаєв, Ю. М. Подрезов, Я. І. Євич, П. В. Мазур // Порошкова металургія. - 2021. - № 1/2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив режимів високотемпературної деформації на механічні властивості порошкових композитів з алюмінієвого порошку різного фракційного складу, зміцнених наночастинками SiC, TiC, AlB12. Встановлено, що високотемпературна екструзія надає змогу рівномірно розподілити наночастинки в алюмінієвій матриці. За оптимального вмісту наночастинок - 4 % (мас.) - найбільш рівномірний розподіл частинок після деформаційної обробки демонструють композити, одержані з дрібної фракції алюмінієвого порошку. Наступна високотемпературна прокатка сприяє значному деформаційному зміцненню (до 120 МПа) завдяки термокінетичним умовам деформування, за яких формуються дислокаційні субструктури та активуються процеси динамічної рекристалізації. В усіх випадках швидкість зміцнення на початковій стадії високотемпературної прокатки (перший прохід) була вищою, ніж на наступних стадіях, коли активуються процеси повернення. Аномальне знеміцнення зразків, що продеформовані асиметричною прокаткою до великих ступенів деформації, пов'язане з інтенсифікацією зсувної деформації, яка підвищує внутрішню енергію стрічки і у такий спосіб прискорює відпал деформаційних дефектів. Серед досліджених нанопорошкових зміцнювачів найкращу механічну поведінку демонструють наночастинки SiC, які, завдяки особливостям будови, утворюють найкращий контакт між частинками та матрицею. Зразки з частинками AlB12 демонструють менше зміцнення через дещо гірший контакт і присутність частинок технологічної природи. Частинки TiC найгірше зміцнюють композит через недостаній зв'язок з матрицею. Відпрацьовані технологічні режими деформування в сукупності з оптимальним вибором порошкових компонентів, що входять до складу композитів, надають змогу одержати високоміцні (Al MMК) стрічки з використанням відносно простої порошкової технології. Подальше підвищення міцності стрічок слід очікувати у разі використання легованих алюмінієвих порошків за умов незначного доопрацювання технологічних режимів деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91.082.1-18

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського