РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслюк В. А. 
Вплив температури спікання та вмісту високовуглецевого ферохрому на структуру та властивості порошкових композиційних матеріалів залізо - ФХ800 / В. А. Маслюк, Є. С. Кирилюк, А. А. Бондар, О. М. Грипачевський, М. І. Підопригора // Порошкова металургія. - 2021. - № 3/4. - С. 58-68. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив температури спікання і вмісту високовуглецевого ферохрому на фазовий склад, структуру та фізико-механічні властивості порошкових хромистих карбідосталей. Показано, що з підвищенням температури спікання від 1100 до <$E1250~symbol Р roman C> об'ємна усадка, густина, твердість і границя міцності на згин композитів на основі заліза з вмістом високовуглецевого ферохрому ФХ800 в межах 25 - 40 % (мас.) немонотонно зростають, а пористість знижується. Визначено оптимальні режими спікання композитів системи Fe - (25 - 40 % (мас.) ФХ800) та встановлено, що вміст ФХ800 у даному концентраційному інтервалі практично не впливає на оптимальну температуру спікання композитів. За аналітично-графічним методом побудовано політермічний переріз, який демонструє широкі області двофазних рівноваг <$E( gamma - roman {Fe)~+~(Cr,~Fe) sub 7 C} sub 3> та <$E( alpha - roman {Fe)~+~(Cr,~Fe) sub 7 C} sub 3>. Побудований політермічний переріз надав змогу оцінити склад евтектики - 73,7 % (мас.) Fe - 26,3 % (мас.) ФХ800 - та її температуру утворення - <$E1285~symbol Р roman C>, а також орієнтовно визначити оптимальний інтервал температур спікання композитів на основі заліза з різним вмістом ФХ800 - від 1100 до <$E1250~symbol Р roman C>. Електронно-мікроскопічні дослідження карбідосталей показали, що їх мікроструктура гетерогенна і складається з металевої та карбідної фаз і деякої кількості пор. За даними мікрорентгеноспектрального та рентгенофазового аналізів, металева фаза карбідосталі за складом наближена до хромистої сталі типу Х17, а карбідна фаза відповідає карбіду типу (Cr, Fe)7C3. Досліджено вплив вмісту високовуглецевого ферохрому в інтервалі 25 - 40 % (мас.) на фізико-механічні властивості композитів. Визначено, що збільшення вмісту ФХ800 від 25 до 35 % (мас.) підвищує твердість, границю міцності на згин та знижує тріщиностійкість. Оптимальне поєднання наведених фізико-механічних властивостей має карбідосталь складу 65 % (мас.) Fe - 35 % (мас.) ФХ800.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського