РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гречанюк М. І. 
Властивості матеріалів системи Cu - Mo, отриманих конденсацією з парової фази, для електричних контактів / М. І. Гречанюк, В. П. Коновал, В. Г. Гречанюк, Г. А. Баглюк, Д. В. Миронюк // Порошкова металургія. - 2021. - № 3/4. - С. 69-78. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою методу конденсації з парової фази на електронно-променевій установці L5 одержано нові композиційні матеріали системи Cu - Mo. Запропоновано їх використання як альтернативу срібловмісних матеріалів для виготовлення електричних контактів. Досліджено електричні (питомий електроопір), механічні (твердість, границя міцності на зсув) та хімічні (стійкість до окиснення за тривалої експлуатації за умов високої сили струму та температури, стійкість до зварювання контактних пар за пікових навантажень) властивості конденсованих композиційних матеріалів системи Cu - Mo у порівнянні з серійними електроконтактами із псевдосплавів AgC5 і Ag - CdO. Показано, що розроблені матеріали конкурентні з композиційними матеріалами на основі срібла за значеннями вихідного електроопору та стійкості до зварювання контактних пар за струмів до 3000 А, які перевищують більш ніж у 10 разів номінальні значення. Електроопір при цьому зростає в 2 - 3 рази, але ознак схоплювання (зварювання) не зафіксовано на жодному з досліджених контактів. За міцністю паяного з'єднання з мідним контактотримачем сплави Cu - Mo переважають сплави AgC5 більше ніж удвічі, а за твердістю - в 4 рази. При цьому розроблені сплави на основі міді поступаються сплавам на основі срібла в стійкості до окиснення, що, в свою чергу, призводить до підвищення електроопору та нагрівання контактів. Корозійна стійкість сплавів Cu - Mo значною мірою залежить від присутності в зразках дефектів у вигляді крапельних включень (навколо яких інтенсифікуються корозійні процеси), робочого середовища та температури контактів. За експлуатації в умовах, коли процеси окиснення мінімальні (низька вологість, кімнатна температура), застосування контактів із матеріалів на основі міді набагато доцільніше через їх меншу вартість у порівнянні з контактами із матеріалів на основі срібла.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського