РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковальченко М. С. 
Кінетика ущільнення пористого дибориду цирконію при спіканні під тиском у вакуумі / М. С. Ковальченко, В. Б. Винокуров, Р. В. Литвин, Л. І. Клименко // Порошкова металургія. - 2021. - № 5/6. - С. 25-41. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Експериментально досліджено часову залежність ущільнення порошку дибориду цирконію за спікання під зовнішнім тиском від 12 до 60 МПа у вакуумі за умов ізотермічної витримки за температур в межах <$E2110~-~2300~symbol Р roman C>, а також в неізотермічному режимі контрольованого нагрівання з постійним темпом підвищення температури на 20 та <$E40~symbol Р roman C> за хвилину. Кінетику ущільнення проаналізовано в межах континуальної теорії об'ємної в'язкої течії пористого тіла з урахуванням впливу форми частинок порошку на реологічні властивості пористого тіла. Показано, що кінетика ущільнення репрезентується рівнянням усталеної нелінійної повзучості матриці, яка утворює пористе тіло. При цьому в умовах ізотермічної витримки середньоквадратична швидкість деформації є пропорційною четвертому степеню середньоквадратичного напруження. Повзучість контролюється механізмом переповзання дислокацій з енергією активації, значення якої становить 626 кДж/моль і узгоджується із подібними значеннями, характерними для самодифузії у металевій підрешітці боридів. Оцінене значення лапласівського тиску практично не поступається середньому значенню вибраних зовнішніх тисків. Генероване дією адитивного тиску середньоквадратичне зсувне напруження у процесі ущільнення в міру підвищення відносної густини тіла зменшується і прямує до нуля у разі наближення густини матеріалу до її теоретичного значення. Середньоквадратична швидкість деформації характеризується різким зниженням до малих значень у процесі ізотермічного спікання і зростанням по кривій з максимумом під час неізотермічного спікання. Для процесу спікання під тиском у неізотермічному режимі виявлено два температурні інтервали, яким відповідають різні значення енергії активації. Інтервал вищих температур характеризується енергією активації, яка суттєво перевищує відповідні значення для ізотермічного спікання і вказує на ендотермічний характер процесу. Оцінено критичну температуру холодноламкості дибориду цирконію, за якої відбувається його перехід у пластичний стан. Вона становить <$E1345~symbol Р roman C>.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського