РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жунківський Г. Л. 
Особливості взаємодії дибориду титану з хромом / Г. Л. Жунківський, О. М. Григорьєв, Д. В. Ведель // Порошкова металургія. - 2021. - № 5/6. - С. 66-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено взаємодію дибориду титану з хромом в інтервалі температур <$E1200~-~1950~symbol Р roman C> у вакуумі. Встановлено, що до температури <$E1580~symbol С~20~symbol Р roman C> за витримки 2 год на границі контакту проходить твердофазна реакція з утворенням на стороні хрому прошарку Cr2B товщиною 40 мкм. Вище температури <$E1580~symbol Р roman C> процес взаємодії перебігає за механізмом контактного плавлення, характерного для евтектичних систем. У доевтектичній частині квазібінарної діаграми стану системи Cr - TiB2 домінуючими фазами є хром, твердий розчин титану в хромі, диборид хрому Cr2B, а також фаза, за складом близька до потрійного бориду Cr2TiB2. Температура утворення евтектики знаходиться в області <$E1580~symbol Р roman C> за вмісту дибориду титану 14 %. Утворена за температури <$E1600~symbol Р roman C> рідка фаза змочує поверхню дибориду з крайовим кутом змочування ~75 град; підвищення температури до <$E1950~symbol Р roman C> зменшує крайовий кут змочування до ~10 град. Рідка фаза, взаємодіючи з TiB2, зникає через утворення більш високотемпературних продуктів реакції. При цьому утворюються подвійні (Cr2B, TiB) і потрійна (Cr2TiB2) сполуки, побудовані на базі кристалічних граток диборидів титану та хрому. Фазовий склад композитів залежить від співвідношення компонентів у сплаві: зі збільшенням вмісту дибориду титану в сплаві кількість продуктів реакції зростає. З огляду на евтектичний характер квазібінарної діаграми стану Cr - TiB2, невеликий кут змочування дибориду титану евтектикою та взаємодію з нею, хром, зважаючи на його можливість рівномірно розподілятися у всьому об'ємі шихти через парову фазу, є перспективним елементом для використання як активатора процесу спікання. На підставі проведених досліджень розроблено технологію активованого спікання дибориду титану, що надало змогу підвищити його міцність на згин в 1,5 - 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 + Г124.415-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського