РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803366<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисуненко Н. О. 
Вплив концентрації водню у суміші Ar-H2 на електричні властивості керамічних паливних комірок / Н. О. Лисуненко, Є. М. Бродніковський, В. М. Мокійчук, І. О. Полішко, Д. М. Бродніковський, В. І. Чедрик, О. Д. Васильєв // Порошкова металургія. - 2021. - № 5/6. - С. 118-128. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сьогодні паливні комірки є одним з найефективніших та екологічно безпечних пристроїв для виробництва електричної енергії, які стрімко розвиваються і вже знаходяться на перших етапах комерціалізації. Серед них чи не найперспективнішим типом є керамічні паливні комірки (КПК) завдяки найвищій ефективності, гнучкості вбору палива (H2, CnHm, CO тощо) та відсутності каталізаторів платинової групи. Багато уваги приділяється вдосконаленню структури та підвищенню електричних властивостей КПК. Зазвичай різні дослідницькі групи вивчають електричні властивості КПК за різних умов залежно від наявного обладнання і можливостей своїх лабораторій, що, відповідно, ускладнює загальне порівняння електричних властивостей паливних комірок між собою. Зважаючи на це, дану роботу присвячено встановленню залежності питомої електричної потужності за напруги 0,7 В (P0,7) керамічної паливної комірки від концентрації водню у модельному паливі (суміші водню та інертного газу) за однакових інших умов випробування. Питому електричну потужність P0,7 було обрано як один з найважливіших показників роботи КПК за її експлуатації в енергетичних системах. Експериментально одержаний масив даних щодо залежності P0,7 від концентрації водню (CH2) у модельному паливі для різних КПК був апроксимований за допомогою методу найменших квадратів з використанням поліномної, логарифмічної та лінійної функцій з розрахунком коефіцієнтів збігу (коефіцієнт детермінації R<^>2) з дослідними даними. Встановлено, що квадратична та лінійна функції апроксимації є найбільш точними серед розглянутих: за результатами для трьох різних КПК вони продемонстрували середню відносну похибку апроксимації не більше 9 та 12 % відповідно. Перспективність запропонованої в роботі гіпотези полягає в тому, що встановлені апроксимацією залежності електричних показників КПК не лише можуть бути використані для прогнозування електричних властивостей КПК за різних умов роботи, але й полегшити порівняння їх електричних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського