РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Золотаренко Ол. Д. 
Електропровідні композити на основі оксидів металів та вуглецевих наноструктур / Ол. Д. Золотаренко, О. П. Рудакова, Н. Е. Аханова, Ан. Д. Золотаренко, Д. В. Щур, М. Т. Габдуллин, М. Уалханова, Н. А. Гаврилюк, М. В. Чимбай, Ю. О. Тарасенко, І. В. Загорулько, О. Д. Золотаренко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 10. - С. 1417-1430. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Одержано електропровідні вуглецево-оксидні композити на основі Al2O3 і TiO2, призначені для 3D-друку (CJP), та досліджено залежності питомої провідності одержаних композитів від умов одержання та типів використовуваних вуглецевих наноструктур (ВНС). За допомогою методу просвічувальної електронної мікроскопії досліджено структуру і фазовий склад зразків, а їх поверхню вивчено з використанням автоемісійного растрового електронного мікроскопа. Електропровідність матеріалів визначали на потенціостаті. Визначено оптимальні умови формування композитів на основі оксидів Al2O3 або TiO2 з вуглецевими нанотрубками (ВНТ) і нановолокнами шляхом обробки сумішей у планетарному кульовому змішувачі, які ідеально підходили б для приготування матеріалів для 3D-друку (CJP). Встановлено залежність електропровідності композитів від вмісту ВНС (1 - 5 % мас.). Показано, що додавання 3 % мас. ВНТ до оксидів призводить до різкого збільшення електропровідності: від <$E5,0~cdot~10 sup -8> до <$E2,8~cdot~10 sup -4> См/см для Al2O3 і від <$E5,0~cdot~10 sup -6> до <$E2,2~cdot~10 sup -2> См/см для TiO2. Доведено, що композити на основі оксиду вуглецю є перспективними носіями каталізаторів електродних процесів в електрохемічних пристроях. Виявлено, що каталізатор Pt/TiO2-ВНТ з вмістом ВНТ 5 мас.% має найкращу каталітичну активність у відновленні кисню в моделювальному електрод-катоді паливного елемента. Технологію 3D-друку (CJP) електропровідного композиту (кераміка-ВНТ) можна використовувати для модифікації керамічних паливних елементів. Окрім того, використання технології СУР надасть змогу здешевити виробництво електродів для паливних елементів. Композит з 5 % мас. ВНТ є найефективнішим. Композит з вмістом ВНТ 3 % мас. має меншу кількість протяжних вуглецевих структур, що забезпечує перенесення електронів, а в зразках з 15 % мас. та 50 % мас. ВНТ низька ефективність Pt-каталізатора може бути пов'язана з труднощами контакту реакційного середовища через велику кількість вуглецевого матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського