РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шпілєвський В. В. 
Методичний підхід до обгрунтування оптимальних техніко-економічних характеристик виробництва біодизеля з мікроводоростей / В. В. Шпілєвський, Д. М. Костенко, О. В. Шпілєвський, Т. А. Філатова // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 96-104. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Світовий досвід свідчить, що одним із важливих напрямів подолання зовнішньої енергетичної залежності та послаблення її негативних наслідків для країни є інтенсифікація використання власної ресурсної бази. Таким заходом для України може стати виробництво з біологічної сировини аналогів нафтового моторного палива, а саме біодизеля та біобензину. Суттєвою перепоною на шляху інтенсифікації використання наявної ресурсної бази є відсутність науково обгрунтованого бачення освоєння в країні технологій культивування та конверсії енергетичної біосировини в моторне паливо. Мета роботи - розробка методичного підходу (грунтуючись на положеннях економічної теорії) до поетапного обгрунтування оптимальних техніко-економічних характеристик виробництва з культивування та переробки мікроводоростей у біодизель за умов наявних кліматичних обмежень. Розроблений методичний підхід включає в себе обгрунтування: вибору вихідної сировини, вибору способу та технології культивування, характеристик технології культивування та безпосередньо техніко-економічних характеристик виробництва. Згідно з розробленим методичним підходом доведено, що мікроводорості розглядаються як енергетична сировина майбутнього, а види мікроводоростей роду Хлорела, і передусім виду Хлорела звичайна (Chlorella vulgaris), найбільш відповідають вимогам промислового культивування. Більш прийнятним до застосування в кліматі України способом культивування мікроводоростей є культивування у фотобіореакторах (ФБР). Техніко-економічні показники промислового комплексу з культивування та перероблення мікроводоростей у біодизель свідчать про доцільність практичного застосування розробленого методичного підходу. Поетапне обгрунтування вибору вихідної сировини, способу та технології культивування мікроводоростей при застосуванні традиційної конверсії їх біомаси дозволило забезпечити оптимальність техніко-економічних характеристик виробництва біодизеля в кліматичних умовах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.76 + З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського