РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803439<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ушеренко С. В. 
Застосування ринкових мультиплікаторів для оцінки вартості збиткових корпоративних підприємств / С. В. Ушеренко, Є. Ю. Харченко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 302-308. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Актуальною проблемою та затребуваним завданням є оцінка вартості бізнесу підприємства та вартісно-орієнтоване управління цим бізнесом (Value based management), що набуває особливої важливості для діагностики фінансового стану збиткових підприємств, зокрема підприємств-боржників, на стадії їх фінансової санації та відновлення платоспроможності. Проаналізовано релевантність застосування для збиткових корпоративних підприємств поширеної методики оцінки вартості бізнесу за допомогою системи ринкових мультиплікаторів, яка класифікована за групами, серед яких: дохідні мультиплікатори: "ціна акції/прибуток на одну акцію" (Р/Е), "ціна/виручка" (price/sales - P/S), "вартість бізнесу/виручка" (EV/S), "вартість бізнесу/прибуток від операційної діяльності" (EV/Sales margin, оцінює підприємство по прибутковості його основної діяльності) та EV/EBITDA (оцінка всього прибутку підприємства за усіма видами діяльності); балансові мультиплікатори: "вартість бізнесу/балансова вартість активів" (EV/BV), "ціна акцій/балансова вартість акціонерного капіталу" або "ціна акцій/балансова вартість чистих активів" (P/BV або P/BVE), "вартість бізнесу/вартість будівель, машин і обладнання на балансі", або "вартість необоротних активів" (Enterprise value/Property, Plant and Equipment і EV/PP&E); "ціна акцій/вартість заміщення чистих активів (мультиплікатор Q, або Q Тобіна), "ціна акцій/вартість чистих активів" (Price/Net asset value, або P/NAV); натуральні мультиплікатори: ціна/обсяг продукції, ціна/видобуток тощо. Встановлено, що кожна група фінансових мультиплікаторів має свої переваги та недоліки релевантності щодо інформативності, і це обов'язково потрібно враховувати при виборі мультиплікаторів оцінки вартості. Коректність вибору мультиплікаторів залежить від завдання оцінки вартості акціонерного капіталу чи вартості бізнесу підприємства загалом. Аргументовано, що оцінка будь-якого підприємства чи групи підприємств є окремим специфічним випадком, що вимагає врахування ключових особливостей діяльності підприємства. Саме врахування таких особливостей, правильний вибір мультиплікатора та його модифікація є запорукою отримання релевантної оцінки вартості підприємства. Рекомендовано застосування для релевантної оцінки підприємства системи декількох мультиплікаторів, а також декілька підходів до оцінки. У випадку оцінки вартості підприємства, що перебуває в процесі банкрутства або систематично отримує збитки, найбільш коректним є використання мультиплікаторів EV/S та EV/BV. Для апробації проведеного теоретико-методологічного аналізу використання ринкових мультиплікаторів для оцінки збиткових підприємств наведено їх застосування для оцінки вартості п'яти збиткових українських шахт, що стало верифікацією розроблених у роботі рекомендацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.16-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського