РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803441<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernukha T. S. 
Development prospects and benefits of production of goods with the geographical indication "Melitopol Cherry" = Перспективи розвитку та переваги виробництва товару з географічним зазначенням "Мелітопольська черешня" / T. S. Chernukha, A. V. Hovorovska // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 315-321. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Визначено, що за умов сучасного розвитку світової економіки відбувається неухильне зростання міжнародної торгівлі товарами та послугами, які містять інноваційну компоненту та захищаються правами інтелектуальної власності. Аргументовано, що саме це забезпечує зростання обсягів експорту країн із розвинутою ринковою економікою й утворює вагому складову національних економік відповідних країн. Мета роботи - вивчення теоретичних і практичних аспектів функціонування світового ринку інтелектуальної власності. Проаналізовано основні тенденції й особливості розвитку ринку товарів з географічним зазначенням. Зауважено, що нaрaзі особливої актуальності набувають сільськогосподарські товари регіонального походження, підвищений попит на які зумовлений їх унікальними й оригінальними ознаками. Визначено зростання значущості сертифікованих місцевих продуктів та їх вплив на розвиток бізнесу. Охарактеризовано основні етапи регіонального брендингу місцевих традиційних продуктів і запропоновано механізм підвищення конкурентних позицій України на світовому ринку. У ході дослідження проведено аналіз динаміки показників, пов'язаних з використанням об'єктів промислової власності в Україні, у тому числі географічних зазначень. У результаті дослідження обгрунтовано важливість економічних функцій інтелектуальної власності та доведено, що використання її об'єктів направлено на підвищення конкурентоспроможності як окремого підприємства, організації, так і держави в цілому. При цьому основну увагу зосереджено на перспективах розвитку та перевагах виробництва товару з географічним зазначенням "Мелітопольська черешня". Встановлено, що в умовах розвитку ринкової економіки широке використання засобів індивідуалізації сприяє створенню здорового конкурентного середовища. Визначено переваги від використання географічного зазначення "Мелітопольська черешня" для українських виробників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.43 + У584.30-803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського