РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ластовецька О. Б. 
Ефективність профілактичного застосування фолієвої кислоти і комплексу з активними фолатами в жінок із генетичним поліморфізмом MTHFR C677T та ембріональними втратами в анамнезі / О. Б. Ластовецька, О. В. Булавенко, Д. Г. Коньков, В. В. Буран // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 3. - С. 55-60. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити клінічні ефекти використання вітамінного комплексу Фемібіон Наталкер, що містить метафолін, у жінок пізнього репродуктивного віку із генетичним поліморфізмом MTHFR C677T, які мали анамнестичні ембріональні втрати. Матеріали та методи. У дослідження увійшло 100 жінок пізнього репродуктивного віку з генетичним поліморфізмом MTHFR C677T та ембріональними втратами в анамнезі. Пацієнтки основної групи були розділені на дві підгрупи: перша - 45 жінок, які отримували препарати фолієвої кислоти (400 мкг на добу) та друга - 55 пацієнток, які отримували щодоби 1 таблетку вітамінного комплексу з активними фолатами Фемібіон Наталкер. Препарати починали приймати на догравідарному етапі, а закінчували на 28 тижні вагітності. До контрольної групи увійшло 40 практично здорових жінок із фізіологічним перебігом вагітності. Параметри дослідження відображали відомості про особливості перебігу вагітності та пологів. Результати. Після курсу профілактичного застосування вітамінного комплексу Фемібіон Наталкер порівняно із монотерапією фолієвою кислотою достовірно зменшилися випадки ранніх втрат вагітності (р = 0,03), анемії вагітних у I триместрі (р = 0,009), прееклампсії (р = 0,014), анемії в II та III триместрах вагітності (р = 0,001), плацентарної дисфункції (р = 0,0005), зниження рівня плацентарних гормонів (р = 0,014), патології розвитку та локалізації плаценти (р = 0,0499), затримки росту плода (р = 0,0499), передчасного визрівання плаценти (р = 0,02), підсилення пологів (р = 0,015), порушення ранньої неонатальної адаптації (р = 0,03), неонатальної жовтяниці (р = 0,018), післяпологової анемії (р = 0,015). Не було виявлено жодного випадку побічної дії вказаних препаратів на організм матері та дитини. Висновки: застосування вітамінного комплексу, що містить активний фолат метафолін, жінками пізнього репродуктивного віку з генетичним поліморфізмом MTHFR C677T і ембріональними втратами в анамнезі позитивно впливає на перебіг вагітності, клінічну симптоматику, сприяє зниженню випадків патології плаценти, а також перинатальної патології та порушень ранньої неонатальної адаптації в новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського