РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803660<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рожковська Н. М. 
Імуногістохімічні особливості доброякісної гіперплазії ендометрія в жінок у пременопаузі / Н. М. Рожковська, І. С. Ломакіна // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 39-45. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У структурі гінекологічної патології значне місце займають гіперпроліферативні захворювання ендометрія, які являють собою спектр нерегулярних морфологічних змін. З урахуванням того, що при гіперпластичних процесах ендометрія (ГПЕ) можуть мати місце вогнищеві або дифузні ураження з різноманітними цитоархітектурними структурними та клітинними відмінностями, діагностика та прогнозування перебігу ГПЕ залишається складним завданням. Мета дослідження - оцінка імуногістохімічних особливостей (фенотипових варіантів) доброякісної гіперплазії ендометрія в жінок пременопаузального віку. Матеріали та методи. Обстежено 33 пацієнтки з аномальними матковими кровотечами та верифікованою доброякісною гіперплазією ендометрія в пременопаузі. Проведений аналіз експресії <$E alpha>-рецепторів до естрогенів типу 1 (ER1), рецепторів до прогестерону та ядерного білка Ki-67 у стромі та залозах ендометрія, мікроморфометрія та розрахунок критерію D-score. Результати. В обстежених пацієнток переважали випадки коморбідного ураження - комбінація гіперплазії ендометрія та міоми (51,4 %), випадки аномальних маткових кровотеч на фоні субмукозної міоми (13,5 %), поліпів ендометрія (8,1 %), комбінації ГПЕ та перитонеального ендометріозу (10,8 %), аденоміозу та міоми (8,1 %) або інших комбінацій проліферативної патології ендометрія та міометрія. D-score до оперативного втручання в середньому склав 1,78 +- 0,11, що свідчить про малий ризик малігнізації. Після проведеного лікування відбулися зміни кількісної презентації досліджуваних білків як у стромі, так і в залозах ендометрія. Так, до лікування у залозах визначалося до 100 % клітин, що містять ER1 у великій кількості, тоді як після проведеного лікування їхня кількість зменшилася в середньому на 20 %. Подібна динаміка спостерігалася й стосовно активності прогестеронових рецепторів. Висновки: визначені основні прогностично значущі фенотипи доброякісної гіперплазії ендометрія в жінок у пременопаузі. Після видалення патологічного ендометрія з наступним лікуванням дидрогестероном протягом 6 місяців відбувається зменшення щільності ER1, а також експресії білка Кi-67, що є прогностично сприятливою ознакою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.59 + Р715.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського