РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жук С. І. 
Мікронізований прогестерон у комплексній прегравідарній підготовці та веденні вагітності в жінок зі звичним невиношуванням на фоні хронічного ендометриту / С. І. Жук, С. Б. Чечуга, О. А. Ночвіна // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 72-78. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити ефективність застосування препарату мікронізованого прогестерону разом із антибактеріальною терапією в комплексі прегравідарної підготовки та протягом вагітності в жінок зі звичним невиношуванням на фоні хронічного ендометриту. Матеріали та методи. Проведено дослідження ефективності запропонованого комплексу преконцепційної підготовки жінок зі звичним невиношуванням вагітності та хронічним ендометритом шляхом оцінки перебігу вагітності та пологів за клінічними та інструментальними ознаками з проспективним аналізом репродуктивних втрат. Проспективно обстежено 45 вагітних жінок зі звичним невиношуванням на фоні хронічного ендометриту (основна група), які були поділені на дві підгрупи у відповідності до терміну включення в дослідження. I підгрупу склали 24 пацієнтки, які були включені в дослідження на етапі преконцепційної підготовки; II підгрупу - 21 пацієнтка, що увійшла в дослідження з діагностованою вагітністю терміном до 12 тижнів. Контрольну групу склали 32 вагітні з нормальним перебігом попередніх вагітностей без репродуктивних втрат в анамнезі. Результати. Пацієнтки зі звичним невиношуванням та хронічним ендометритом, які отримували комплекс преконцепційної підготовки з підтримкою лютеїнової фази менструального циклу мікронізованим прогестероном, демонстрували статистично вірогідно менший відсоток клінічних симптомів загрози переривання вагітності, при цьому не було відзначено достовірної різниці з показниками групи контролю. Так, пацієнтки I підгрупи, які отримували запропоновану преконцепційну терапію, втратили вагітність лише в 2 (8,3 %) випадках, а серед жінок II підгрупи, які розпочали прийом мікронізованого прогестерону лише з моменту діагностування вагітності, таких було 6 (28,5 %). Висновки: представлені результати дослідження доводять ефективність використання препарату мікронізованого прогестерону (Утрожестан) на етапі прегравідарної підготовки жінок із звичним невиношуванням та хронічним ендометритом, про що свідчить невеликий відсоток репродуктивних втрат. Універсальність шляхів введення мікронізованого прогестерону та можливість його застосування протягом всієї вагітності сприяє індивідуалізації схем лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-52 + Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського