РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жабіцька Л. А. 
Синдром полікістозних яєчників: індивідуалізований підхід до лікування. Огляд літератури / Л. А. Жабіцька // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 89-94. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є однією з найчастіших причин гіперандрогенії, порушення менструального циклу та кардіометаболічної дисфункції в жінок. Повна клінічна картина включає нерегулярний менструальний цикл, гірсутизм, ожиріння, інсулінорезистентність та ановуляторне безпліддя. Висвітлєно основні дискусійні питання щодо визначення синдрому полікістозних яєчників, підкреслюючи його фенотипічну неоднорідність. Наведені основні діагностичні критерії, які в свою чергу визначають різні фенотипи даного синдрому. На теперішній час з метою покращення діагностики та лікування СПКЯ ідентифіковано чотири різних фенотипи, які включають певні комбінації діагностичних критеріїв: гіперандрогенізм (клінічний або біохімічний) та хронічна ановуляція; гіперандрогенізм та полікістоз яєчників при УЗД, але з овуляторними циклами; хронічна ановуляція і полікістозні яєчники без гіперандрогенемії; гіперандрогенемія, хронічна ановуляція та полікістозні яєчники. Наведені основні групи препаратів, які слід застосовувати при лікуванні даної патології згідно з останніми міжнародними рекомендаціями, систематичними оглядами та мета-аналізами. Зокрема, зазначені особливості застосування інсулінових сенсибілізаторів та інших антидіабетичних препаратів, аналогів глюкагоноподібного пептиду-1, оральних контрацептивів і прогестинів, антиандрогенів. Особлива увага приділена вибору лікування залежно від фенотипу та індивідуальних потреб пацієнтки. Окремо висвітлено терапевтичний підхід до метаболічного, гіперандрогенного та репродуктивного фенотипу. Ановуляція або рідкісна овуляція є головною причиною порушення репродуктивної функції в жінок із СПКЯ. Наведені основні методи і препарати, які слід застосовувати в жінок із метою індукції овуляції, в тому числі розглянуто особливості індукції овуляції в жінок із резистентністю до кломіфену. Наріжним каменем лікування жінок із СПКЯ та ожирінням, зокрема при абдомінальному фенотипі, є модифікація способу життя, в тому числі дієта і фізичні вправи. Наведені клінічні рекомендації засновані на принципах доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського