РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самчинская Л. М. 
Пробиотики в акушерстве и гинекологии. Обзор литературы / Л. М. Самчинская // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 110-117. - Библиогр.: 39 назв. - рус.

Сучасний пробіотичний препарат повинен включати ефективну комбінацію мікроорганізмів з доведеними пробіотичними властивостями, тобто продукувати молочну кислоту, перекис водню і бактерицини, мати здатність до зростання і колонізації, що дозволяє їм стати тимчасовими (на період лікування) або постійними мешканцями піхви або інших мікроекологій. Згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров'я, мікроорганізми, що входять до складу біопрепаратів, повинні мати наступні характеристики: здатність до виживання при пасажі через шлунок і кишечник (для пероральних форм), стійкість до дії антибіотиків, бути перевіреними щодо побічних ефектів і небажаних явищ у людини. На сьогодні існує декілька визнаних штамів лактобактерій і біфідобактерій, які відповідають критеріям ВООЗ. Основними показаннями до застосування пробіотиків у гінекології є лікування бактеріального вагінозу, кандидозу і рецидивуючих інфекцій сечостатевих шляхів. У численних дослідженнях була показана клінічна ефективність введення пробіотиків у схеми лікування цих захворювань. Пробіотики здатні прилипати до вагінальних епітеліальних клітин і формувати захисний шар (біоплівку), що забезпечує бар'єр проти інфекційних патогенів. Порушення біоценозу піхви найчастіше призводять до ускладненого перебігу вагітності, її невиношування, розвитку фетоплацентарної недостатності, передчасних пологів і внутрішньоутробного інфікування плода, різної патології в новонароджених (порушення формування імунітету, алергічні захворювання та ін.). Тому стан вагінальної мікрофлори жінки має велике значення для здоров'я її дитини, і корекція необхідна ще на стадії преконцепційної підготовки, а також під час вагітності. При цьому пробіотики не тільки корисні, але й безпечні для вагітних і жінок, що годують. Встановлено ефективність і переносимість вагінальних супозиторіїв Флоріка в підтримці нормального балансу мікробіоти піхви для попередження рецидивів бактеріального вагінозу і дисбіозу піхви: препарат дозволяє знизити частоту рецидивування даних нозологій в 2,9 раза, тоді як без його застосування частота рецидивування захворювань склала 35 % протягом 6 місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського