РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кучеренко Є. Ю. 
Особливості прояву стійкості зразків сої до комплексу біо- та абіотичних чинників в умовах східної частини Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Є. Ю. Кучеренко; Національна академія аграрних наук України, Інститут рослинництва імені В. Я. Юр'єва. - Харків, 2018. - 28 c. - укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук (доктора філософії) за спеціальністю 06.01.05 - «Селекція і насінництво» (Сільськогосподарські науки). Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України, Харків, 2018. У результаті виконання дисертаційної роботи вперше в умовах східної частини Лісостепу України визначено особливості прояву стійкості 103 зразків сої різного еколого-географічного походження до комплексу домінуючих видів збудників кореневих гнилей за штучного зараження та на провокаційних фонах - до бактеріозу, вірусних хвороб, бобової (акацієвої) вогнівки. Установлено залежність ознаки стійкості від генотипу, тривалості періоду вегетації, поєднання стійкості до шкідливих організмів, посухи та холоду із цінними господарськими ознаками. Виділено та охарактеризовано 30 зразків сої за поєднанням комплексної стійкості до шкідливих організмів, посухи та холоду із цінними господарськими ознаками і високими біохімічними показниками. Обгрунтовано спосіб диференціації зразків сої за селекційною цінністю щодо поєднання значень гомеостатичності цінних господарських ознак під час використання інтервальної оцінки достовірного значення ДІ і НІР 05 та виділено 23 зразки з високою гомеостатичністю, у яких поєднано 10-16 селекційних і господарських ознак, що свідчить про їхню високу селекційну цінність для створення конкурентоспроможних сортів сої. Розроблено «Спосіб оцінки стійкості сої до збудників фузаріозу» (патент на корисну модель № 125675 від 25.05.2018) за допомогою пророщування насіння в рулонах з фільтрувального паперу, який забезпечує достовірність результатів виділення стійких до фузаріозних кореневих гнилей зразків сої. Сформовано каталог вихідного матеріалу для селекції сої на стійкість до основних збудників хвороб і шкідників в умовах східної частини Лісостепу України (2016 р.), де наведено характеристику 231 зразка світового генофонду сої, з яких 103 охарактеризовано здобувачем і 128 вивчено колективом лабораторії за попередні п’ять років. З них 19 джерел з індивідуальною стійкістю до фузаріозної кореневої гнилі, три - до бактеріозу, шість - до акацієвої вогнівки, три з комплексною стійкістю до фузаріозної кореневої гнилі та акацієвої вогнівки, які рекомендовано для використання в селекційній програмі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН. Створено за участю здобувача та передано на державне сортовипробування один сорт сої, який характеризується поєднанням стійкості до шкідливих організмів, посухи та холоду з високими господарськими ознаками (тривалість вегетаційного періоду 95-100 діб, урожайність 3,5 т/га, маса 1000 насінин 140,0-160,0 г, вміст білка в насінні 40,0 %, вміст олії в насінні 21,0 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА436270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського