РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лужикова Є. О. 
Міжнародні виборчі стандарти формування системи публічного управління в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Є. О. Лужикова; Україна. Верховна Рада, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено концепції вітчизняних і зарубіжних науковців з теми, встановлено ступінь розробки даної проблематики у науці державного управління, розкрито ключові поняття та виокремлено особливості функціонування інституту міжнародних виборчих стандартів. Визначено, що концептуалізація формування системи публічного управління міжнародних виборчих стандартів здійснюється в рамках теоретико-методологічних підходів: правового, політологічного та соціологічного виміру. Дано визначення "міжнародні виборчі стандарти" як категорії науки державного управління, яке є синтетично створеними стандартами внутрішньодержавного управління, що відносяться до всієї сукупності соціальних відносин з точки зору ефективної реалізації права на демократію. З'ясовано, що формування міжнародних виборчих стандартів системи публічного управління виборчим процесом складається з набору узгоджених за часом та місцем проведення політичних, правових і організаційних дій та є цілеспрямованою діяльністю органів влади щодо підготовки, організації, проведення виборів і формування на основі їх результатів представницьких органів влади всіх рівнів. Визначено роль ООН як бази формування інституту міжнародних виборчих стандартів. Визначено функції структурних підрозділів організації в цій сфері. Встановлено актуальність дослідження стандартів ОБСЄ та визначено робочі завдання БДІПЛ ОБСЄ: спостереження за виборцями; надання підтримки в законодавчій базі; здійснення заходів у сфері освіти. Акцентовано, що при розмежуванні різних організаційних підходів, відчувається як брак єдиної термінології, так й уніфікованих механізмів та методики організації виборчого процесу. Досліджено механізми й інструменти (методи) публічного управління, які реалізуються у виборчому процесі України, особливості співвідношення національних механізмів публічного управління виборчим процесом із міжнародними стандартами. Визначено, що формування системи публічного управління виборчим процесом в Україні здійснюється на основі двох типів міжнародних виборчих стандартів: універсальних норм, що включають рішення таких міжнародних структур як ООН, ОБСЄ, РЄ та рішень, які приймаються відповідно до конкретної держави. Встановлено, що сучасні механізми публічного управління виборчим процесом в Україні, у цілому, - відповідають вимогам і базуються на двох аспектах: створенні законодавчої бази для реалізації міжнародних виборчих стандартів та визначенні суб'єктів публічного управління виборчим процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5 + Х91,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського