РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манойлов К. Ю. 
Біологічні властивості рекомбінантних фрагментів молекули дифтерійного токсину : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / К. Ю. Манойлов; Національна академія наук України, Інститут біохімії імені О. В. Палладіна. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Встановлено особливості взаємодії рекомбінантних похідних молекули дифтерійного токсину, синтезованих в клітинах Escherichia coli, з клітинами ссавців на етапах зв’язування з рецептором, взаємодії з ліпідними мембранами та ендосомної інтерналізації. В процесі дослідження застосовано методи: загальнобіохімічні (електрофорез в поліакриламідному гелі з використанням додецилсульфату натрію для аналізу проб протеїнів, електрофорез нуклеїнових кислот в агарозному гелі, модифікація протеїнів флуоресцеїнізотіоціанатом); хроматографічні (металоафінна хроматографія для очищення протеїнів, що містять полігістидинову мітку); мікробіологічні (культивування бактерійних штамів-продуцентів на поживних середовищах); біотехнологічні (трансформація прокаріотичних клітин векторними конструкціями, клонування фрагментів кДНК в плазмідні вектори); флуориметричні (протокова цитофлуориметрія, конфокальна мікроскопія); метод культур евкаріотичних клітин in vitro. Вперше визначено, що на відміну від нативного дифтерійного токсину, його рекомбінантні аналоги ефективніше взаємодіють з рецептором резистентних до токсину видів, причому константи зв’язування досліджуваних сполук з рецепторами резистентних та чутливих до токсину клітин, виявилися величинами одного порядку. Показано, що транслокаційний домен у складі рекомбінантних похідних, може впливати на інтерналізацію та ендосомний транспорт у клітинах, зберігає притаманну нативному токсину іонпровідну функцію, і є залученим у реалізацію протипухлинної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.272.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського